Sport

Rvački klub RADNIČKI Sombor još jednom dokazao zašto je najtrofejniji sportski kolektiv

• U subotu, 19. marta u Subotici je održano Prvenstvo Vojvodine za pionire U15. Od 11 ekipa rvači somborskog „Radničkog“ su osvojili ekipno prvo mesto

Po kategorijama rezultat je bio sledeci: do 38kg Ilija Hinić je osvojio bronzanu medalju, do 41kg Kristijan Dobi srebrnu medalju, do 48kg Srećko Malbaša još jedno srebro. Do 52kg Pavle Vujko, bronzanu medalju kao i David Mazinjanin do 57kg, dok je Srđan Todorović do 75 osvojio srebrnu medalju. Bez medalja ostali su Bek Vilijam do 44kg i Nikola Gunj do 85kg. Ekipu „Radničkog“ vodio je predsednik Kluba Vladimir Krstić, kao i Čaba Dobi.

Sve pohvale Iliji Hiniću kojem je ovo prvo takmičenje, na kojem je pokazao veliku borbenost.

Istog dana, sa trenerom Igorom Frgićem, najmlađa ekipa nastupila je na još jednom takmičenju koje je organizovao pobratimski klub Radničkog, iz Mađarske-Abony. Boje najtrofjenijih predstavljali su i najmlađi takmičari: Adrian Dobi koji je osvojio srebrnu medalju, dok su bronzane medalje zaslužili Danijel Bojanić, Miloš Juzbašić, Aleksej Savović i Rade Šumonja.

Pohvale idu i na adresu takmičarke Radničkog Sonje Ilić koja se hrabro borila sa dečacima i osvojila bronzanu medalju.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor