Sport

Generalna proba uspešna – Orlovi bolji od šampiona Evrope!

• Muška seniorska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je i drugi, a ujedno i poslednji pripremni meč za Svetsko prvenstvo, sa selekcijom Švedske. Orlovi su slavili u Halmštad Areni rezultatom 30:28 (12:13)

Pre početka utakmice, vođa delegacije Rukometnog saveza Srbije gospodin Aleksandar Brković uručio je plaketu zahvalnosti predsedniku švedskog Saveza, gospodinu Frederiku Rapu.

Srbija je meč počela sa Cuparom pred golom, dok su na krilnim pozicijama bili Radivojević i Vanja Ilić, na bekovskim Đorđić, Vejin, Kukić i Marsenić kao pivot. Orlovi su bolje otvorili utakmicu, ali se domaći tim ubrzo konsolidovao i uhvatio priključak. Igralo se gotovo gol za gol, a odličnom napadu srpskog tima parirali su sjajni čuvari mreže Švedske, Palika i Aplgrin. Održavali su prednost izabranici selektora Đerone sve do 23. minuta, kada je domaća ekipa izjednačila golom Johansona iz kontre. Upisao je Cupara fantastičnu odbranu penala tri minuta pre kraja, ali je švedski tim ipak na pauzu otišao pri vođstvu 13:12.

Drugi period igre otvorili su Milosavljević, Vorkapić, Pešmalbek, Nikolić, Kukić, kapiten Ilić i Cupara pred golom. Domaća selekcija uspela je da se odlepi i prvih 10 minuta vodi i sa po četiri razlike. Međutim, nisu Orlovi dozvolili Šveđanima da u potpunosti preuzmu kontrolu nad igrom. Najpre je čvrsta odbrana u 52. minutu sprečila domaće da zatresu mrežu, a potom je Đorđić na drugoj strani doneo izjednačenje. Sjajan je bio i Vorkapić minut kasnije koji je pogotkom doneo dva gola prednosti, prvi put još od prvog poluvremena. Osetili su srpski reprezentativni dobar momentum i do samog kraja nisu dozvolili preokret rivalu, a tačku na meč stavio je Kukić golom u poslednjim sekundama.

Za igrača utakmice iz redova Srbije izabran je čuvar mreže Vladimir Cupara.

Toni Đerona, selektor srpskog nacionalnog tima, vidno je bio zadovoljan generalnom probom u Švedskoj.

• Zaista smo srećni i zadovoljni pobedom. Posebno me raduje drugo poluvreme, kada smo imali i četiri gola zaostatka, ali je tim ostao fokusiran na cilj i dogovore koje smo napravili, te smo uspeli da se vratimo rezultatski. Ovaj meč nam je bio važan da isprobamo neke akcije, naročito u odbrani. Pozitivno je i to što su svi igrači dobili priliku da zaigraju i da nema povređenih. Svi igrači su zdravi i spremni za oni što sledi. Jasno je da ovaj meč nije doneo bodove na Svetskom prvenstvu, ali nam je doneo samopouzdanje u pravom trenutku. Odlazimo u Katovice spremni da damo sve od sebe da ostvarimo cilj i dođemo do četvrtfinala – poručio je španski stručnjak.

Orlovi su u Halmštadu imali i fantastinu podršku sa tribina, svih 60 minuta glasnu podršku pružali su im Srbi koji žive u ovom švedskom gradu i okolini.

Izvor: Rukometni savez Srbije

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor