Sport

Rvački klub Radnički Sombor još jednom prvak države

• U nedelju, 29. maja u Kragujevcu je održano Prvenstvo Srbije za mlađe pionire i kadete u rvanju slobodnim stilom. U obe konkurencije rvači „Radničkog“ iz Sombora su nastupili sa 11 takmičara i osvojili čak 9 medalja

U pionirskom uzrastu rezultat je bio sledeći: zlatnu medalju osvojio je Mihajlo Anđelić koji je sa lakoćom pobedio sve protivnike i postao pionirski prvak Srbije u kategoriji do 70kg. Srebrne medalje zaslužili su: Mladen Batalo do 60kg, Nikola Gunj do 85kg i Ilija Hinić do 37kg. Bronzane medalje osvojili su: Vedran Lugonja do 34kg, Jovan Kosovac do 40kg i Uroš Ilić do 48kg. Bez plasmana ostali su Nemanja Lončarević i Luka Kolar.

U pionirskom uzrastu ekipa Radničkog osvojila je titulu prvaka Srbije u slobodnom stilu od 16 ekipa. U kadetskom uzrastu nastupila su dvojica takmičara i osvojila 2 medalje. Zlatnom medaljom i duplom titulom prvaka Srbije u kadetskom uzrastu okitio se Srećko Malbaša do 48 kg, dok je Mladen Patarčić do 110 kg osvojio bronzanu medalju.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor