sajam@arhiva-acanskis
- NOVI SAD – U Novom Sadu je svečano otvoren 93. Međunarodni poljoprivredni sajam, koji će do 21. maja ugostiti 1.200 izlagača iz Srbije i 40 zemalja sveta. Manifestaciju su zajednički otvorili ministri poljoprivrede Srbije i Češke, Dragan Glamočić i Martin Šebestjan, istakavši da je poljoprivreda temelj nacionalne stabilnosti, ali i jedan od najvažnijih mostova međunarodne saradnje.

arhiva@acanskis
Ovogodišnja Zemlja partner je Republika Češka, a posetioce na 35.000 kvadratnih metara očekuju najnovija dostignuća u agraru, bogata izložba mehanizacije i više od 750 grla stoke. Pored poslovnih susreta, u fokusu sajma su digitalizacija i zelene inicijative, dok će tradicionalna Poklon-igra najsrećnijem posetiocu doneti traktor John Deere.