© AcanskiS RTV
Od 1. novembra do 1. aprila u Srbiji je obavezna upotreba zimskih guma na vozilima kada su na kolovozu sneg, led ili poledica. Pneumatici moraju imati najmanje 4 mm dubinu gazećeg sloja. Takođe, vozači su dužni da u prtljažniku imaju lance za sneg ako se kreću putevima gde je to posebno naznačeno. Nepridržavanje ove obaveze može rezultirati novčanom kaznom i zabranom daljeg kretanja vozila.