- Ugledna izdavačka kuća „Čigoja štampa“ objavila je još jednu značajnu knjigu novinara i publiciste Radivoja Davidovića, pod privlačnim nazivom, „Od Vajsa do Vinaveraׅ“. Reč je o drugom dopunjenom izdanju knjige „Od Daviča do Čelebonovića“ u kojoj je, za razliku od prethodne, gde je bilo predstavljeno 17 znamenitih ličnosti, u novoj knjizi ima 36 velikana koji su svojim delovanjem u raznim oblastima ostavili neizbrisiv trag u srpskoj kulturi. A svi su bili jevrejskog porekla.
Po rečima recenzenta književnika Filipa Davida „takoreći nije bilo oblasti u kulturi, politici, ekonomiji, istoriji, nauci u kojoj javni radnici jevrejskog porekla nisu bili prisutni i ostavili značajna dela u sferama svog delovanja. Srpska kultura teško da se može zamisliti bez imena kao što su: Danilo Kiš, Oskar Davičo, Stanislav Vinaver, Rahela Ferari, Geca Kon, Nandor Glid, Miša Blam, Aleksandar Tišma, Eli Finci, Marko Čelebonović, Enriko Josif i mnogih drugih…“.
Knjiga je nastala kao rezultat višedecenijskog istraživanja biografija ličnosti (do četvrtog kolena), Pregledana je skoro sva arhivska građa koja se čuva na fakultetima, u muzejima i istorijskim arhivima kao sve značajnije knjige u kojima se pominju junaci ove korisne knjige. Izabrane su ličnosti koje su živele u glavnom gradu Srbije i dobile ulicu sa svojim imenom u Beogradu.
U Beogradu, prema poslednjem popisu, postoji 14 hiljada ulica koje se nalaze u 17 opština. Autor u uvodnom delu opisuje nastanak beogradskih ulica od 19. veka kada je uveden prvi zvanični registar naziva ulica za razliku od vremena kada su postojali bezimeni sokaci bez kućnih brojeva. Svaka biografija ilustrovana je portretom znamenite ličnosti uz nekolikih ilustracija iz oblasti u kojoj su delovale.
Knjiga ima 220 strana i bogato je ilustrovana sa 132 fotografije i 42 delova plana Beograda gde se nalaze ulice nazvane po znamenitim ličnostima. Osim dokumentarnih fotografija u knjizi su objavljene reprodukcije umetničkih slika Marka Čelebonovića, Leona Koena, Moše Pijade i fotografija čudesnog vajarskog dela Nandora Glida „Menora u plamenu“.