Najnovije

MUP: Kako da se zaštitiš na internetu

 

  • U današnjem svetu, deca sve više vremena provode „online“, internet im pruža mnogo mogućnosti, ali sa sobom nosi i rizike

Kao roditelj, ne možete uvek biti prisutni da ih nadzirete, ali možete ih naučiti kako da budu bezbedni dok istražuju digitalni svet.

Budite uz svoju decu – Naučite ih kako da bezbedno koriste internet. Kao što ih učite o opasnostima u stvarnom svetu, važno je da znaju kako da prepoznaju i izbegnu rizike online.

Postavite pravila – Dogovorite se o pravilima ponašanja na internetu i posledicama njihovog kršenja.

Zaštitite podatke – Redovno ažurirajte antivirus programe, pratite aktivnosti i vodite računa o tome sa kim vaša deca komuniciraju „online“.

Ne brišite poruke – Ako naiđete na nasilne ili preteće poruke, nemojte ih brisati. Ove informacije mogu biti ključne za prijavljivanje problema nadležnim organima.

Razgovarajte o privatnosti – Naučite decu da ne dele lične informacije, poput brojeva telefona i adrese, sa nepoznatim osobama.

Nadzor, ali s merom – Pratite „online“ aktivnosti svoje dece, ali poštujte njihovu privatnost i nezavisnost u skladu sa uzrastom.

Upozorite na „online“ zamke – Objasnite deci kako da prepoznaju prevare, lažne profile i opasnosti koje vrebaju na internetu.

Sigurnost vaše dece počinje od vas! Naučite ih da koriste internet odgovorno i budite njihov oslonac kada naiđu na opasnosti. Vaša pažnja i podrška su ključni u izgradnji njihovih bezbednih „online“ navika.


Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor       

Tagovi: , , , , ,

Povezani članci

Karavan bezbednosti saobaćaja u Apatinu
Dani evropske baštine tradicionalno u Baču već 21 godinu

Kategorije

Izbornik