Sport

Marko Sikima ponovo šampion Srbije, odlični i Vojislav Dubravac i Radomir Leković

Naslovna fotografija: Dubravac, Sikima i Leković

• Poslednjeg novembarskog vikenda je održano Prvenstvo Srbije u greplingu (Braxilian Jiu Jicu,NO Gi) – predstavnici Rvačkog kluba Radnički Sombor u samom vrhu

Za somborski prvoligaš, Rvački klub Radnički nastupili su borci FFT Sombor: Vojislav Dubravac do 84 kg, Marko Sikima do 100 kg i Radomir Leković, takođe do 100 kg. Ovo takmičenje je ujedno bio i kvalifikacioni turnir za Evropsko prvenstvo koji će biti održano sledeće godine. Uspeh somborskih boraca svrstava se među izuzetne: sva trojica takmičara osvojili su medalje.

Marko Sikima je osvojio najsjajnije odličje pobedivši u sve 3 borbe prekidom. Vojislav Dubravac se u finalu borio sa vicešamionom sveta i izgubio minimalnom razlikom 2-1 i zauzeo 2. poziciju, dok je i Radomir Leković na podijumu, plasiravši se na 3. mesto.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor