- Udruženje građana „Bodrog“ intenzivno realizuje ekološki projekat koji je podržan od strane Ministarstva za zaštitu životne sredine, a fokus je usmeren kako na praktičan rad na terenu, tako i na edukaciju najmlađih.
Jedan od ključnih segmenata ovog projekta jeste realizacija edukativnih radionica na temu ekologije i reciklaže, koje udruženje uspešno sprovodi u saradnji sa Osnovnom školom „22. oktobar“. Kroz ove radionice, učenici imaju priliku da steknu važna znanja o očuvanju prirode, pravilnom odlaganju otpada i važnosti zaštite životne sredine u svojoj lokalnoj zajednici.
Paralelno sa edukacijom, na terenu se izvode obimni radovi na obnovi zelenog fonda. Trenutno se radi na uređenju putnog pojasa u dužini od oko jednog kilometra. Na fotografijama se može videti akcija krčenja gustog žbunja i šiblja, što predstavlja prvu i neophodnu fazu pripreme terena.
Ovo raščišćavanje se obavlja kako bi se stvorili adekvatni uslovi za predstojeću veliku sadnju – formiranje novog drvoreda koji će brojati oko 300 autohtonih sadnica. Izbor autohtonih vrsta drveća osiguraće bolju održivost i prirodni balans, a novi kilometarski zeleni pojas dugoročno će doprineti čistijem vazduhu i lepšem izgledu ovog kraja.
Spajanjem teorije u školskim klupama i konkretnih ekoloških koraka na terenu, UG „Bodrog“ i OŠ „22. oktobar“ postavljaju odličan primer zajedničke borbe za zdraviju i zeleniju životnu sredinu.