- Према подацима Управе граничне полиције, теретна возила на излазу из Србије чекају и до пет сати на прелазима Шид, Батровци и Келебија, саопштио је Ауто-мото савез Србије. На Сремској Рачи задржавање је око два сата, док се на Хоргошу чека око 90 минута. На осталим прелазима нема већих задржавања за све категорије возила.
На путничким терминалима такође нема гужви, као ни на наплатним станицама на ауто-путевима.
АМСС упозорава возаче на ситне одроне у Ђердапској клисури, као и на чешће јаке пљускове који у јесен знатно умањују видљивост и захтевају повећан опрез.
У планинским пределима централне, јужне и југозападне Србије могуће су слабе снежне падавине и температура око нуле, што може довести до појаве поледице.
ЈП „Путеви Србије“ наводи да су сви путни правци проходни и без снежног покривача, али упозорава на повећан ризик од одрона, нарочито код Зајечара и дуж пута И Б-34 у Ђердапској клисури, где су стенске косине нестабилне.