Sport

Čast je trčati sa Oliverom Jevtić, kao Somaratonci

• U subotu 17. septembra je u Aranđelovcu održano prvenstvo Republike Srbije na 10.000 metara na putu, u seniorskoj konkurenciji. Prvaci države su Đuro Borbelj u muškoj i Olivera Jevtić u ženskoj konkurenciji

Čast da se takmiče sa najboljim srpskim dugoprugašima imale su i članice Atletsko rekreativnog kluba „Somaraton“ Sombor. Mlada nada u usponu Damjana Perenčević istrčala se sjajnu trku i završila na visokom petom mestu dok je najiskusnija Somborska dugoprugašica Tijana Kabić trku završila na sedmom mestu čime je zaokružen još jedan uspešan nastup na državnim prvenstvima za članove „Somaratona“.

Istog dana je održan i četvrti Pula maraton na kojem je Somaraton imao troje predstavnika. Polumaratonsku stazu od 21 kilometar uspešno su istrčali Jelena Stanimirović i Boris Majstorović, dok je Aleksandar Krneta uspešno istrčao pulsku desetku, odnosno 10km. Start bio je u 20 časova, trčalo se ulicama Pule i pored mora, a cilj je bio u pulskoj Areni.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor