Seniori Atletskog kluba APATIN ekipni šampioni Srbije u krosu i još jedna medalja Đure Borbelja na prvenstvima države u 2021.

* Nakon odlično organizovanog prošlonedeljnog jubilarnog međunarodnog 25. Apatinskog Dunavskog polumaratona, članovi Atletskog kluba Apatin nastavili su sa nastupima na takmičenjima iz kalendara Srpskog atletskog Saveza. U Somboru je u subotu 23. oktobar u tehničkoj organizaciji ARK Somaraton, Sportskog saveza Sombora i Grada Sombora, održano pojedinačno i ekipno Prvenstvo Srbije u krosu, u kojem je učestvovalo više od 200 takmičara i takmičarki iz 38 atletskih klubova

Atletski klub Apatin na Prvenstvu Srbije nastupio je u seniorskoj konkurenciji, u trci na 10.000 metara, koja je bila jedna od najmasovnijih i najkvalitetnijih do sada, gde se na startu pojavilo 26 takmičara iz 12 klubova, među kojima i četiri člana Atletskog kluba Apatin, Đuro Borbelj, Denis Firulović, Miroslav Pešić i Aleksandar Stajić.

U ekipnom plasmanu gde su se bodovala po najbolja trojica takmičara iz svakog kluba, prvo mesto i šampionsku titulu osvojio je Atletski klub Apatin sa 24 boda, ispred ekipe Atletskog kluba Leposavić koji su osvojili drugo mesto sa 29 bodova i trećeplasirana ekipa AK Hajduk Maraton tim Kula sa 31 bod, četvrto mesto zauzela je AK Crvena Zvezda Beograd sa 47 bodova, dok je petoplasirana ekipa AK Sprint Badovinci sa 72 boda.

Najuspešniji u pojedinačnom plasmanu u ekipi AK Apatin bio je Đuro Borbelj koji osvojio bronzanu medalju iza sjajnih trkača Miloša Maleševića iz Inđije i Mirka Maune iz Sremske Mitrovice, odličnu trku istrčao je i Denis Firulović koji je osvojio 6. mesto, hrabru trku istrčali su Miroslav Pešić koji je zauzeo 15. mesto i Aleksandar Stajić koji je bio 17. Ovo je Atletskom klubu Apatin i Đuri Borbelju treća medalja sa seniorskih državnih prvenstava u 2021. godini.

Ekipnom pobedom na Prvenstvu Srbije izborili su plasman na Kup Evropskih šampiona u krosu koji se prema kalendaru Evropske atletske federacije održava u Portugalskom gradu Oeiras, 6. februara 2022. godine.

Atletski klub Apatin organizuje i besplatnu školu atletike za najmlađe sugrađane tri puta nedeljno. u maloj sali OŠ "Žarko Zrenjanin", ponedeljkom i sredom od 17:30 do 18:45 časova i subotom od 10:00 do 11:15 časova, informacije u vezi sa treninzima mogu se dobiti preko email adrese:

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

ili na telefon: 064 0110222.