Još jedan uspešan nastup atletičara apatinske opštine

* Proteklog vikenda mladi atletičari iz apatinske opštine i seniori AK Apatin imali su dobre nastupe na takmičenjima u Crvenki, Zrenjaninu, Kragujevcu i Beču

Mlade atletičarke iz Apatina i Prigrevice imale su odličan nastup u Crvenki na Memorijalnom kupu „Petko Zorić“ koji je organizovao Atletski klub Crvenka na čelu sa Neđom Zorićem, gde su nastupile Milica Zanze koja je slavila u trci na 60 metara i u skoku u dalj, Milica koja je još uvek član AK Apatin od nedavno trenira u Somboru. Sjajan nastup i najveći broj osvojenih medalja imala je Prigrevčanka Tamara Rakas, koja je osim dva druga mesta u trkama na 60 i 200 metara osvojila prvo mesto i u štafeti 4h200 metara (Una Čegar - Tamara Rakas - Sofija Bujić - Nikolina Polovina).

Sofija Bujić osvojila je treće mesto u trci na 60 metara, deseto mesto u skoku u dalj i bila je članica pobedničke štafete, Nikolina Polovina bila je šestoplasirana na 60 metara, sedmoplasirana u skoku u dalj i članica pobedničke štafete, Una Čegar je osvojila četvrto mesto na 200 metara i peto mesto na 60 metara i takođe članica pobedničke štafete. Hana Čegar osvojila je peto mesto na 60 metara i četvrto mesto na 200 metara; uz decu su u Crvenki bili treneri Bojan Tomašević i Mariana Čegar Lukić.

U Zrenjaninu je održan 5. Zrenjaninski polumaraton, gde je nastupilo nekoliko članova AK Apatin, najuspešnija je bila Vesna Bogišić Vicko koja je osvojila treće mesto u trci na 7 kilometara, odličan nastup u trci na sedam kilometara imala je Marija Bubalo. Štafeta AK Apatin u sastavu Miroslav Pešić, Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić osvojila je četvrto mesto u ukupnom plasmanu. U Zrenjaninu su još nastupili Živa Vijoglavin, Igor Bakoš, Bahadur Kop Gurung.

Zatim, u Kragujevcu je održan 9. Kragujevački polumaraton, gde je sjajan nastup imao Predrag Vejin koji je osvojio prvo mesto u svojoj starosnoj kategoriji i u ukupnom plasmanu 11. mesto u konkurenciji 250 takmičara.

Dok, u Beču je održana ženska trka u kojoj je učestvovalo 15 hiljada žena iz 25 zemalja među kojima i članica AK Apatin, Aleksandra Burkanović u trci na 10 kilometara.

Članove Atletskog kluba Apatin narednog vikenda očekuju nastupi na trkama u Zagrebu, Novom Sadu, Sremskoj Mitrovici.

Osim startova na trkama, Atletski klub Apatin, sprovodi radnje na pripremi i realizaciji jubilarnog 25. Apatinskog Dunavskog polumaratona, koji je zakazan za nedelju 17. oktobar, i za koji vlada veliko interesovanje kako od učesnika iz 14 zemalja tako i lokalnih rekreativaca iz Apatina koji su se ove godine prijavili za trke na 21,097 km, 10 km i u štafetnim trkama 2h5 kilometara. Prijave možete poslati do 10. oktobra, putem sajta trke: