Odštampajte ovu stranicu
Fudbal, osvrt na minulo kolo VFL-Sever: Četvrto posrtanje somborskih "crveno belih" u nastavku prvenstva

* Fudbaleri somborskog Radničkog doživeli su i četvrti poraz u prolećnom delu prvenstva Vojvođanske Lige Sever. Niz neuspešnih rezultata nastavljen je minulog vikenda u susretu sa jednim od konkurenata iz donjeg dela tabele, ekipom Srbobrana

U utakmici punoj obrta, sasvim zasluženo slavila je ekipa iz Srbobrana, kojoj je i fortuna bila naklonjena. Domaćini su se dobro borili, dva puta su stizali vođstvo gostiju, a u konačnici meča napravili su jednu katastrofalnu grešku, koja ih je koštala poraza i gubitka tri dragocena boda.

Meč je igran u Čonoplji na domak Sombora, jer još uvek nije rešen problem oko korišćenja terena na Gradskom stadionu u Somboru. Osim tog problema, do izražaja je došla i spremnost domaće ekipe, kojoj je umnogome falila uigranost zbog neredovnog treninga, i odsustvo nekolicine kažnjenih igrača koji su odrađivali žute i crvene kartone. Stručni štab je i u ovoj utakmici u igru morao ubacivati mlade i nedovoljno iskusne igrače, što je protivnik iskoristio i na kraju dobro kaznio.

Najava poraza dogodila se već u 13. minutu kada je gost postigao svoj prvi pogodak iz akcije koja je išla po levoj strani, gde se mladi kadet, šesnaestogodišnji Mima Vukadinović suočio sa mnogo iskusnijim napadačima Srbobrana, nemoćan da bilo šta učini za svoj tim. Strelac za goste bio je Marijanov, a nedugo zatim zatresla se mreža Zorića i po drugi put iz slične akcije kao i kod prvog gola. U samom finišu prvog dela gosti su napravili prekršaj za najstrožu kaznu, koju je Smilanovski pretvorio u gol u 42. minutu meča. Bio je to nagoveštaj da se domaći neće lako predati, a gol razlike nije shvaćen nedostižnim pa su drugo poluvreme žešće kidisali ka golu Jorgića.

Urodilo je to plodom u 57. minutu, kada je Smilanovski skokom na jednu dobro nabačenu loptu zahvatio glavom i lobovao istrčalog vratara Srbobrana. Izjednačenje je dalo krila fudbalerima Radničkog, i počeli su se ređati napadi na protivnički gol, sve do novog tuša u 66. minutu kada ekipa Srbobrana dolazi do novog vođstva od 2:3. Samo četiri minuta nove prednosti gostiju, poravnato je u 70. minutu kada je Mijović iz jedne kontre, opkoljen dvojicom protivnika pronašao način da ponovo lobuje istrčalog Jorgića za novo izjednačenje, 3:3.

Svi su pomislili u tom trenutku da domaći fudbaleri mogu i do trijumfa u ovoj utaskmici, a događaj iz 77. minuta kada je zadnji čovek odbrane Radničkog, Vladimir Lukić katastrofalno pogrešio i u noge dodao loptu neometanom igraču gostiju Jovanoviću, koji je prihvatio poklon i poslao loptu pored nemoćnog Zorića, za konačnih 3:4. Uzaludni su bili ataci domaćih igrača u poslednjih 13 minuta utakmice, jer se rezultat nije menjao.

Dobroj fudbalskoj predstavi, velikoj borbi i požrtvovanosti igrača oba tima, pridružila se i solidna sudijska trojka na čelu sa Strahinjom Pilićem iz Kule, koji su dobro obavili svoj zadatak.

RADNIČKI - SRBOBRAN 3:4 (1:2)

Čonoplja, 27. mart 2021. Igralište Sloge. Sudija: Strahinja Pilić (Kula.) Pomoćnici: Latinović i Kantar. Strelci: Smilanovski u 42. iz penala i u 57, i Mijović u 70. za Radnički, a Marijanov u 13. i 66, Klipić u 30. i Jovanović u 77. za Srbobran. Žuti kartoni: Smilanovski, Đukanović, Mijović i Tevanović (Radnički), Kemenj (Srbobran).

Igrač utakmice: Nikola Smilanovski (Radnički)

RADNIČKI: Zorić, Vukadinović (Mijović), Šomođvarac, Lakić, Lukić, Lučić, Petković, Kovačević, Smilanovski Đukanović (Minić) i Tevanović.

SRBOBRAN: Jorgić, Zeljić (Jovanović), Kemenj, Petrović, Pavićević, Lj. Živanović (Trivić), Adamović, Marjanov (Milosavljević), Rajčanji, Klipić (Dukić), B. Živanović (Vidaković).

(U slajdu ispod teksta još niz fotografija)

Izveštač i fotoreporter: Vinko Janković

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor