Odštampajte ovu stranicu
Atletičarke i atletičari Apatina nastavljaju da obaraju rekorde

ČLANOVI ATLETSKOG KLUBA APATIN OSTVARILI ČETIRI LIČNA REKORDA U MOSTARU, SNEŽANA MILOŠEVIĆ VETERANSKI PRVAK SRBIJE, ALEKSANDAR STAJIĆ I NEMANjA ĐURIĆ PRVI I DRUGI NA TEST TRCI, TREĆE MESTO DRAGANE VOJNE U AUSTRIJI

Reprezenti Atletskog kluba Apatin nastavili su u uvodnom delu sezone da ostvaruju dobre rezultate i proteklih sedam dana nastupali su na Mostarskom polumaratonu, Prvenstvu Srbije za veterane u dvorani, Test trci na 10 km u Beogradu i na Trejl trci Inđija 2021.

U Mostaru je Atletski klub Apatin na 5. Mostarskom polumaratonu, koji je opdržan u subotu 20. marta, predstavljalo petoro takmičara od kojih su četvoro oborili svoje lične rekorde, najuspešniji je bio Predrag Vejin (oborilo lični rekord: 1 sat 20 minuta ii 36 sekundi i osvojio ubedljivo prvo mesto u starosnoj kategoriji), odlični su bili i ostali predstvanici, Živa Vijoglavin (oborio lični rekord sa rezultatom 1 sat 39 minuta i 20 sekundi), Milica Marković i Marijana Mijatović istrčale su zajedno do samog cilja i obe oborile svoje lične rekorde sa rezultatom 1 sat 50 minuta i 52 sekunde, uspešno je polumaratonsku trku savladao i Kop Bahadur Gurung. Treba napomenuti da su sve troškove starta na Mostarskom polumaratonu članovi AK Apatin snosili sopstvenim finansijskim sredstvima.

Istog dana u Beogradu na Adi Cigaanlijiu organizaciji Capital Crew trkačkog kluba, održana je test trka na 10 kilometara u kojoj su prvo i drugo mesto osvojili Aleksandar Stajić sa rezultatom 39 minuta i 10 sekundi, i Nemanja Đurić (39 minuta i 50 sekundi).

U Atletskoj dvorani u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za veterane i veteranke, na kojem je prvo mesto u ženskoj konkurenciji osvojila Snežana Milošević, u trci na 3000 metara sa rezultatom 12 minuta i 39 sekundi.

Prethodne nedelje u Inđiji je održana Trejl trka „Trejl Inđija 2021“ gde su u trci na 12,5 kilometara nastupili Aleksandar Stajić koji je osvojio treće mesto i Nemanja Đurić, šestoplasirani.

Tokom proteklog perioda članica Atletskog kluba Apatin, Dragana Vojna (eks Dišić) koja trenutno živi i radi u Austriji, nastupala je na virtulnim trkama u dužinama od po 7 kilometara, koje su organizovane u okviru LCC Wien Eisbarlaufkupa i posle istrčana tri kola u plasmanu ženske konkurenciji zauzela je treće mesto.

Uporedo sa aktivnim nastupima na takmičenjima, Atletski klub Apatin sprovodi besplatnu školu atletike za najmlađe sugrađane u hali Osnovne škole „Žarko Zrenjanin“, utorkom i četvrtkom od 18:45 do 20:00 časova u velikoj sali i subotom od 10:00 do 11:15 časova u maloj sali do kraja marta, dok će od početka aprila treninzi biti realizovani na otvorenom. Treninzi su dostupni za sve zainteresovane i potpuno su besplatni, informacije u vezi sa treninzima mogu se dobiti na zvaničnoj fejbuk stranici Atletskog kluba Apatin.