Posle najnovije pobede FK Radnički 1912: Gradski stadion u Somboru ostaje neosvojiva tvrđava

FUDBAL / SPRSKA LIGA - VOJVODINA, 22. KOLO

Sombor: FK RADNIČKI 1912 - FK DINAMO 1945 (Pančevo) 3:1 (2:1)

Strelci: Za Radnički 1912 Pjošta (13), Šveljo (25) i Goronjić (81) a za Dinamo 1945 Ahčin (28).

Za dobru fudbalsku predstavu minule srede u Somboru zaslužni su pre svega šef struke Jevrić i igrači Radničkog 1912 koji su našli dobitnu formulu nakon dva loša izdanja u kupu i prvenstvu. Nagoveštaj dobre igre je bio kvalitetan prodor Radovanovića koji na petercu pronalazi Lazića ali ovaj loše zahvata loptu glavom. U 13. minutu sličnu akciju izvodi Šveljo koji precizno na drugoj stativi pronalazi Pjoštu a ovaj glavom šutira u nebranjeni deo mreže gola gostiju iz Pančeva, za rano vođstvo od 1:0!

Desetak minuta kasnije Pjošta je umakao odbrani Dinama i biva oboren blizu peterca za opravdano dosuđen kazneni udarac. Šveljo rutinski sa bele tačke vara golmana Andžića za 2:0! Hladan tuš stiže u 28.minutu, po desnom boku prodire Ahčin, vara zadnju liniju odbrane a na kraju i Pehilja za smanjenje prednosti na 2:1. Moglo je biti još opasnosti po domaći tim da je brzonogi Stojanovski bolje šutirao nakon prodora sa desne strane. Martinović koristi popriličnu uspavanost somborskog tima u 38. minutu kada sa distance snažno šutira i dobro proteže čuvara mreže Pehilja. Sam završetak prvog dela pripao je gostima koji pokušavaju u još dva navrata preko Jakovašića sa distance i Stojanovskog čiji šut krajnjim naporom Pehilj brani.

Drugo poluvreme domaći otvaraju stopostotnom šansom Antunića koji nije uspeo da ubaci loptu u mrežu u padu sa 2 metra nakon maestralnog ubacivanja Švelje sa leve strane. Mirno je bilo do 60. minuta kada Martinović ponovo oprobava šut iz daljine, lopta nezgodno odskače ispred Pehilja ali je on vešto boksuje i sprečava još jedan gol u mreži. Istom merom uzvraća Antunić na drugoj strani, međutim njegov oštar šut završava preko gola. Stojaković u 64. minutu preko levog boka pronalazi Pjoštu koji šutira glavom preko gola ometan od strane gostujuće odbrane. Antunić se i u 74.minutu našao u idealnoj poziciji za gol kada je nakon duže akcije šutirao neometan sa 7-8 metara ali njegov šut golman brani i šalje loptu preko prečke.

Potvrdu pobede donosi Goronjić koji je nebeskim skokom, nakon dobro izvedenog kornera Slavuljice, nadvisio sve i precizno glavom u maniru rasnog strelca matirao nemoćnog Andžića za konačnih i zasluženih 3:1! Radnički 1912 je ovom pobedom zadržao drugo mesto i sa te pozicije ide na gostovanje uvek neugodnoj Tisi.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor