Fudbal: Suđenje Mileševića pokvarilo komšijski derbi

* Ni najstariji ljubitelji fudbala u Somboru ne pamte da su u istoriji 109 godina starog kluba u okrugu, prvenstvene utakmice fudbaleri Radničkog kao domaćini igrali na terenu izvan svoga grada. Desilo se to u subotu, 13. marta, kada su "crveno-beli!, u okviru XIX kola Vojvođanske Lige - Sever, ugostili ekipu Crvenke - na igralištu BSK-a u Bačkom Brestovcu. Spor koji se vodi oko korišćenja terena na Gradskom stadionu nalazi se pred sudskim organima, a do njegovog rešenja, fudbaleri i rukovodstvo kluba izloženi su mnogim neprilikama

Osim postojećeg problema, ekipu prate i druge nedaće, koje za posledicu imaju postignute rezultate na startu nastavka prvenstva u Vojvođanskom Severu. „Očerupana“ ekipa tokom zimskog prelaznog roka i odlazak polovine prvotimaca iz jesenjeg dela prvenstva u druge klubove, zatim nemogućnost realizacije priprema, odražava se na igru i rezultate u prva dva kola nastavka. Na sve ovo nadovezuju se problemi sa deliocima pravde, koji kao da su dobili zadatak da podele što više kartona igračima Radničkog tokom utakmice, ne bi li ih onesposobili za kakvu-takvu igru i rezultat. Zbog sve ovoga sastav "crveno-belih" sve više popunjavaju igrači iz kadetske ekipe.

Subotnji meč sa ekipom Crvenke odigran po sunčanom ali hladnom vremenu, i po vlažnom, i mestimično klizavom terenu, protekao je u jednoj borbenoj i ravnopravnoj utakmici, gde su gosti bili bolji tim, a domaćima je izmakao bod jer su imali remi gotovo pred sudijsku nadoknadu. Fudbaleri iz "najslađeg sela" dobro su kontrolisali loptu, raspolažu sa nekoliko dobrih igrača, graditelja igre, koji su delili lopte, stvarali prilike i pravili opasnost po gol Vezmara. Ipak, prvo se zatresla mreža golmana Gostovića, sredinom poluvremena, ali ga je sudija poništio na intervenciju svog pomoćnika sa leve strane, zbog navodnog ofsajda, što je u svakom slučaju za diskusiju. Devet minuta pre odlaska na odmor, Božičić je doveo goste u vođstvo, zahvaljujući zbunjenosti domaćina.

Početak drugog poluvremena nije se mnogo razlikovao od prvog dela meča, gosti igraju sigurno, čuvaju minimalnu prednost, a domaćini pokušavaju da izjednače. Ispostavilo se da su im ataci ka golu uzaludni, jer im se svaki napad završava visoko podignutom zastavicom pomoćnika sudije Miloša Mileševića. U 61 minutu im to ipak polazi za rukom, kada centarfor Lazar Žeželj uporno odnosi loptu i izvan šesnaesterca se odlučuje na šut po zemlji, a istrčali golman Crvenčana samo pogledom ispraća loptu koja se odbija od leve stative i ulazi u mrežu.

Ambicije domaćina rastu, gosti malo zbunjeni menjaju igru, ali za kratko, jer već u samom finišu ponovo kreću ka Vezmaru ne bi li nešto učinili protiv ekipe u kojoj su izvršene neke izmene, gde kadet Vukelić debituje, a njegov tim ostaje oslabljen, isključenjem Lilića. U poslednjem minutu regularnog dela Babić dovodi goste do 1:2, a Šakić četiri minuta kasnije postavlja konačnih 1:3.

Sasvim zaslužena pobeda gostiju u utakmici koja nije bila gruba, a akteri su se korektno ponašali jedni prema drugima, pa u oko padaju broj žuti (11) i crveni (2) kartoni, koje je veoma loši sudija Milešević podelio na meču. Nakon poslednjeg zvižduka sudije, došlo je do manjeg incidenta u kojem su učestvovala nekolicina fudbalera iz oba tima, ali su se strasti smirile intervencijom redara i vođstva obeju ekipa.

Vojvođanska Liga Sever

RADNIČKI (S) - CRVENKA 1:3 (0:1)

Bački Brestovac. Igralište BSK-a. Sudija : M. Milešević (B. Palanka), pomoćnici Kantor i Šolaja. Delegat Tomislav Latki. Strelci  Žeželj u 61. za Radnički, a Božičić u 36, Babić u 90 i Šakić u 90+4 za Crvenku. Žuti kartoni: N. Tevanović, Lakić, Lilić, Kovačević, S. Tevanović, Lukić, Žeželj i Josić (Radnički), M.Subotić, Ma.Kerekeš, Bešić i Babić (Crvenka) Crveni kartoni: Lilić i Smilanovski (Radnički)

Igrač utakmice: Zelić (Crvenka)

Radnički: Vezmar, Šomođvarac (Josić), Lilić, Lukić, Lakić, Martinović, N. Tevanović, Kovačević (Mijović), Žeželj, S. Tevanović, Petković (Vukelić).

Crvenka: Gostović, Bešić, Ivić, Mi. Kerekeš, Zelić, Bošković, Šakić (Todorović), M. Subotić (Trifunović), Babić, Božićić, J. Subotić, Ma. Kerekeš (Končar).