Odštampajte ovu stranicu
Najmlađi u ligi odbojkaši Sombora dobro namučili iskusne goste iz Novog Sada na startu nove prvenstvene sezone

* OK SOMBOR - OK DUNAV VOLEJ (NS) 1:3 ( 25:22, 18:25, 16:25, 18:25)

Prvo kolo nastavka prvenstva u Drugoj Republičkoj Ligi - grupa Sever za odbojkaše odigrano je ovog vikenda, a poslednji tim na tabeli lige, ekipa Sombora startovala je porazom na svom parketu u SC „Soko“ u Somboru.

U jednom zanimljivom i borbenom meču, odbojkaši domaćina poraženi su u susretu sa ekipom Dunav Volej iz Novog Sada, rezultatom 1:3. Četa trenera Miloša Aleksića dobro je otvorila meč, i bila u vođstvu tokom čitavog prvog seta, kojeg je na kraju i dobila sa 25:22. Već u narednom setu, gosti preuzimaju inicijativu, prve razliku od nekoliko poena i na momente prepuštaju domaćim igračima da im se približe na dva poena, a ne i da ih ugroze, već setove završavaju sa 7, odnosno devet razlike. Do izražaja dolazi iskustvo kojim vladaju odbojkaši Dunav Voleja, pa mladost u taboru rivala, uz jaku želju za novim uspehom ne ipak uspeva da ugrozi svoga gosta.

Somborskim mladim prvotimcima je ovo deseti poraz u prvenstvu i nalaze se na poslednjem mestu na tabeli, iza zrenjaninskog Proletera, kojem "na noge" idu narednog vikenda u jedanaestom kolu Lige. Za borbenost, odanost klubu odbojkaši i trener Sombora zaslužuju podršku sa simpatijama načinom na koji ime svoga grada nose.

Izveštač i fotoreporter: Vinko Janković

(U slajdovima pogledajte još nekoliko fotografija sa premijernog meča odbojkaša Sombora u nastavku prvenstva)

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor