Odštampajte ovu stranicu
Zlato, srebro i bronza za najmlađe karatiste somborskog "Dušana Staničkova" na Kupu Srbije u Kragujevcu

* U organizaciji Karate federacije Srbije u Sportskoj hali “Šumarice” u Kragujevcu u subotu, 17. oktobra je održan KUP Srbije za poletarce, pionire i nade

Najstariji somborski i vojvođanski karate klub "Dušan Staničkov", dokazao je da ostaje večno mlad - metaforički rečen je spreman da i dan danas prezentuje najmlađe šampione.

Tako je, u konkurenciji poletaraca, 2012. godište u katama pojedinačno u klasi E (žuti pojas): NENAD LUKIĆ osvojio 3. mesto i BRONZANU medalju. U istom godištu i klasi sa istim pojasom, FILIP STANKOVIĆ je bio peti.

Sledila je šampionska kruna. Nju je u konkurenciji pionirki 2009. godišta u katama pojedinačno u klasi E (žuti pojas) osvojila DRINA STEVANOVIĆ BODROŽIĆ koja nije imala premca, osvojila 1. mesto i ZLATNU medalju.

Talenat je dokazal u konkurenciji nada 2008. godišta u katama pojedinačno u klasi C (zeleni) i BOJANA LAKIĆEVIĆ. Ona je takođe dospela u finale gde je osvojila 2. mesto i SREBRNU medalju.

Takmičenje je održano uz poštovanje svih mera zaštite u borbi protiv COVID-19, a trener Borislav Lakićević može još jednom sa svojim pulenima da se vrati zadovoljan kući.

(U slajdovima ispod teksta pogledajte još nekoliko interesantnih fotografija sa Kupa Srbije u karateu u Kragujevcu)

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor