@ilustracija@
Dramatično finale Svetskog prvenstva rešeno tek u produžecima. Heroj „Crvene furije“ Feran Tores doneo zlato Španiji protiv Argentine!
Španija je na krovu sveta! U spektakularnom i izuzetno dramatičnom finalu Svetskog prvenstva, reprezentacija Španije savladala je Argentinu rezultatom 1:0, a trenutak odluke pao je tek u prvom produžetku, u 106. minutu.
Heroj nacije postao je Feran Tores, koji je nakon lavovske borbe i izjednačene igre tokom regularnih 90 minuta uspeo da zatrese mrežu Gaučosa i donese svojoj zemlji drugu titulu šampiona sveta u istoriji!
Drama i taktički rat u produžecima
Meč je protekao u velikoj borbi i taktičkom nadmudrivanju. Argentina je imala svoje šanse, ali je odbrana Španije izdržala sve nalete. Kada se činilo da bi utakmica mogla otići u penal seriju, Tores je iskoristio sjajnu akciju svog tima i majstorskim udarcem matirao protivničkog golmana.
Nakon gola u 106. minutu, Španci su uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka i započnu veliko slavlje na terenu i na ulicama širom Španije.
Španija tako stavlja tačku na fantastično prvenstvo i zasluženo podiže pehar namenjen najboljoj selekciji na planeti!