Prikazivanje članaka po tagu ulična trka

* Dan kakav se samo poželeti može, miholjsko sunce obasjalo je somborsku mladež i goste iz susednih opština, Apatina, Kule, Odžaka, u srcu Sombora

Najmasovnija do sada Ulična trka povodom Dana oslobođenja Sombora od fašizma

Tu, pred pravoslavnim hramom Svetog Georgija, na glavnoj, ulici Kralja Petra I, ušlo je u cilj u petak, 25. oktobra, njih čak više od hiljadu učesnika, što je u svom pozdravljanju prilikom otvaranja najstarije ulične trke u zemlji, podvukao i predsednik Sportskog saveza grada Sombora Milan Stakić.

Počev od onih najmlađih, polaznika Predškolske ustanove "Vera Gucunja", učenica i učenika svih razreda osnovnih škola, do srednjškolki i srednjoškolaca, svi spremni da se predstave u što boljem izdanju, svi ko jedan.

Predškolci pred sam start svoje trke, uz vaspitačice i svoje najbliže

Protekla je tako i deseta Ulična trka od njenog reosnivanja, u još jednoj perfektnoj organizaciji Atlletskog kluba Maraton na čelu sa neumornom profesorkom, Mirom Trifunom i timom njenih uvek odanih saradnika.

Mnogobrojna publika uživala je u čak dvadeset trka, a jednoipočasovno sažet atletski program podržao je pokroviteljstvom Grad Sombor, uz tehničku pratnju Sportskog saveza grada Sombora.

Zadovoljstvo da uručuje priznanja imao je i predsednik Sportsog saveza Sombora Milan Stakić

Prijatelji trke su Kompanija Jafa Crvenka, Knjižara Pergamona vlasnice Mirjane Kitanović i Picerija Zamak, vlasnika bračnog para Danice i Vlade Nikolov. Za sve učesnike pripremljena su i osveženja.

Treba li i ovom prilikom posebno napomenuti da su svi učesnici pobednici, jer su se, svako u granicama svojih mogućnosti, na svoj krajnje fer-plej sportski način svojim atletskim umećem potrudili, a među kojima se rađaju novi, budući šampioni iz naše regije, dajući sve do sebe da na stazi glavne somborske ulice simbolično daju i svoj sportski doprinos Danu oslobođenja grada Sombora od fašizma (21. oktobar).

Malo predaha i za profesorku Miru Trifunov, sa saradnicama iz AK Maraton i ćerkom Jelenom, zapisničarkom

A prijatelji trke koje smo pomenuli, pobrinuli su se se za zaista lepe poklone takmičarima na podijumu, uz naravno, i ovom prilikom elegantno pripremljene medalje, pehare i diplome domaćina, najbržima u svakoj trci.

Tako su dodeljivači nagrada imali pune ruke ali onog najlepšeg posla, pa su se pred postoljem smenjivali doajeni somborskog sporta i fizičke kulture i njihovi naslednici, uručujući ih, sa zajedničkim osmehom sa takmičarima, profesori, nastavnici, vaspitači, sportski poslenici AK Maraton Sombor.

Jedna slika - više od hiljadu reči...

Profesori Krsto Popović, Katarina Naumov, Simo Savić, nekada i sada učitelji sportskih talenata i nastvnici u svojim školama, vaspitačica vrtića "Bajka" Branislava Bodrožić, predsednik SSGS Milan Stakić, te predsednik kluba domaćina, AK Maraton Bojan Stanković, imali su to zadovoljstvo.

Pohvalimo i ovde kao i mnogo puta, volontere Gradske organizacije Crvenog krsta u Somboru.

Bojan Stanković, predsednik AK Maraton dodelio je poklone najbržim somborskim srednjoškolama

Donosimo i kompletan plasman troje prvoplasiranih u svim trkama, nakon kojih su svi svojim kućama otišli srećni, zadovoljni. Uz zajedničku poruku: Jedva čekamo sledeću somborsku Uličnu trku Atletskog kluba Maraton:

10. ULIČNA TRKA
u organizaciji AK "Maraton"
Sombor, 25. oktobar 2019.

Predškolke:
1. Dunja Mudrinić Petar Pan
2. Lana Andričin Bezdan
3. Tea Sunajko Vila

Predškolci:
1. Uroš Marković Vila
2. Nemanja Višinka Maslačak
3. Pavle Bajić Vila

Prvi razred:
1. Ana Šmit BJ Bezdan
2. Nika Andričin BJB Bezdan
3. Mija Hazenštaub DO

1. Uglješa Kerezović DO
2. Lazar Jakica BJ Sombor
3. Almin Kahrimanović DO

Drugi razred:
1. Nina Šubašić ILR
2. Anđela Vukelić ILR
3. Katarina Mitošević VK Crvenka

1. Andrej Višinka DO
2. Luka Bodrožić ILR
3. Relja Lalić BJ Sombor

Treći razred:
1. Milica Zanze ŽZ Apatin
2. Sofija Cvetković AM
3. Anja Vodeničar DO

1. Aleksandar Mikać DO
2. Mihajlo Čikara ILR
3. Jovan Ilić AM

Proslavljena somborska rukometašica, prof. Katarina Naumov (ranije Žuljević), nastavnica u OŠ "Dositej Obradović", sa unučetom, i ove godine u saradnji, solidarno sa Atletskim klubom Maraton

Četvrti razred:
1. Mila Vujko ILR
2. Minja Radanović BJ Sombor
3. Svetlana Vidović MA Čonoplja
3. Drina Stevanović Bodrožić NV

1. Aleksandar Majorčik DO
2. Nikola Vulin ILR
3. Dragan Bjeloš NT Kljajićevo

Peti razred:
1. Vanja Milošević NV
2. Manuela Sekulić MA Čonoplja
3. Lena Zorić VK Crvenka

1. Filip Nikolov ILR
2. Vasilije Đermanović DO
3. Nemanja Mudrinić DO

Šesti razred:
1. Jelena Pavkov AM
2. Iva Damjanović 22.oktobar Sivac
3. Dunja Milović ILR

1. Lazar Dedić DO
2. Lionel Konc BJ Sombor
3. Nikola Bošković ILR

Sedmi razred:
1. Maša Buišić DO
2. Lana Radić AM
3. Tamara Jerković AM

1. Gregor Sekulić MA Čonoplja
2. Luka Uzelac MA Čonoplja
3. Nikola Mihajlović NT Kljajićevo

Osmi razred:
1. Milana Plavšić NV
2. Jovana Kovačević NV
3. Iva Vajsenburger BJ Sombor

1. Miloš Maksimović BJ Sombor
2. Nikola Japundžić DO
3. Aleksandar Gubica DO

Srednje škole:
1. Natalija Dedić SMŠ
2. Danijela Vujasinović Sv.Sava
3. Bojana Vujasinović Gimnazija

1. Mihajlo Katanić Gimnazija
2. Aleksa Roksandić SMŠ
3. Aleksandar Negovanović Gimnazija

Roditelji, ali i mnogi građani bodrili su uzduž čitave glavne somborske ulice učesnike trka

(Napomena: U rubrici Galerije u glavnom meniju našeg portala donosimo i poseban kolaž fotografija sa 10. Ulične trke u Somboru, 25. oktobra 2019)

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor
 
Rubrika je u okviru realizacije projekta Udruženja Podium "Sve je lako kad si mlad 2", izdavača Novog Radio Sombora, zahvaljujući sredstvima Grada Sombora na Konkursu LAP za mlade za 2019. godinu.
Objavljeno u Sport

* Tradicionalno, uoči Dana oslobođenja Sombora od fašističke agresije (21. Oktobar), na glavnoj ulici grada zelenila održana veoma uspela Ulična trka

Izuzetno lepo jesenje popodne, 20. oktobra izmamilo je čini se, do sada rekordan broj i učesnika i posetilaca. Na odlično osmišljenoj, moderno uređenoj stazi improvizovanoj po uzoru na najveće svetske sportske trendove, na delu je bilo više od 600 učesnika a još četiri puta toliko gostiju i Somboraca, bodrilo je takmičare. Uživale su sve generacije. 

Mnogobrojne učesnike i posetioce najpre je pozdravila profesorka Mira Trifunov, neumorna, predana, posvećena. Nakon nje, sreću takmičarima i poruke zdravog učestvovanja u sportu uputili su, u ime gradske sportske organizacije Miloš Aleksić, Antonija Nađ Kosanović, gradska većnica za sport, omladinu i decu i Dragan Maksimović, predsednik Sportskog saveza grada Sombora. 

Organizatori, Sportski savez grada Sombora uz svu podršku lokalne samouprave i naravno, Atletski klub Maraton, koji je i začetnih ovakvih manifestacija, zaslužuju najvišu ocenu. Jednako, epeitete pohvale idu i na adresu vrednih volontera somborskog Crvenog krsta, a podršku su dali i Kompanija Jafa Crvenka, osiguravajuća kuća Megapolis koju sada uspešno u Novom Sadu, vodi Somborac i dugo uspešan sportista Slobodan Pelagić, firma Bonati - uz slogan: uvek nas otprati, te knjižara Pergamona Sombor.

Ostaje poruka: Svi smo pobednici! Od najmlađih, simpatičnih predškolaraca (PU "Vera Gucunja"), osnovaca do srednjoškolaca - svih razreda i u obe, ženskoj i muškoj konkurenciji. Ipak, evo i rezultata po troje prvoplasiranih u svim uzrasnim grupama

Predškolci (devojčice): 1. Vasilisa Pešić (vrtić Bubamara), 2. Anastasija Kostić (Bajka), 3. Milica Bosnić (Neven). Dečaci: 1. Luka Podražić (Bajka), 2. Vukašin Vranić (Višnjica), 3. Miloš Katanić (Venčić).

Osnovne škole, I razred (devojčice): 1. Sofija Cvetković ("Avram Mrazović"), 2. Lara Zujić ("Avram Mrazović"), 3. Vanesa Adam (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan). Dečaci: Vojin Mijović ("Avram Mrazović"), 2. Jovan Ilić ("Avram Mrazović"), 3. Mihajlo Čikara ("Ivo Lola Ribar").

II razred (devojčice): 1. Milica Kovačev (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan), 2. Elena Ćopić ("Žarko Zrenjanin", Apatin), 3. Mila Vujko ("Ivo Lola Ribar"). Dečaci: 1. Nikola Vulin ("Dositej Obradović"), 2. Vojin Janković ("Dositej Obradović"), 3. Dragan Bjeloš ("Nikola Tesla", Klajićevo).

III razred (devojčice): 1. Vanja Milošević ("Nikola Vukićević"), 2. Manuele Sekulić ("Miroslav Antić", Čonoplja), 3. Jana Knežević ("Avram Mrazović"). Dečaci: 1. Aleksa Mirković ("Dositej Obradović"), 2. Vasilije Đermanović ("Dositej Obradović"), 3. Veljko Pavlović ("Dositej Obradović").

IV razred (devojčice): 1. Sanja Rajšić ("Žarko Zrenjanin", Apatin), 2. Jelena Pavkov ("Avram Mrazović"), 3. Dunja Milović ("Ivo Lola Ribar"). Dečaci: 1. Filip Peša ("Dositej Obradović"), 2. Lazar Dedić ("Dositej Obradović"), 3. Marko Polovina (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan).

V razred (devojčice): 1. Maša Buišić ("Dositej Obradović"), 2. Lana Radić ("Avram Mrazović"), 3. Helena Raič (Bratstvo Jedinstvo, Sombor). Dečaci: 1. Gregor Sekulić ("Miroslav Antić", Čonoplja), 2. Rajko Nikolić (Bratstvo Jedinstvo, Sombor), 3. Noel Feješ (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan).

VI razred (devojčice): 1. Milana Plavšić ("Nikola Tesla", Kljajićevo), 2. Jovana Kovačević ("Nikola Tesla", Kljajićevo), 3. Dejana Todorović; apsolutna prvakinja: Aleksandra Rajšić ("Žarko Zrenjanin", Apatin). Dečaci: 1. Aleksa Kanjo ("Dositej Obradović"), 2. Stefan Marić ("Nikola Vukićević"), 3. Milan Radosavljević ("Ivo Lola Ribar").

VII razred (devojčice): 1. Jefimija Milutin ("Dositej Obradović"), 2. Đurđina Đurđina Vidović ("Miroslav Antić", Čonoplja), 3. Dajana Antić (Bratstvo Jedinstvo, Sombor). Dečaci: 1. Mihajlo Lakić ("Dositej Obradović"), 2. Mihajlo Katanić ("Nikola Vukićević"), 3. Luka Cvetićanin ("Dositej Obradović").

VIII razred (devojčice). 1. Bojana Vujasinović (Bratstvo Jedinstvo, Sombor), 2. Ana Kosanović ("Nikola Tesla", Kljajićevo), 3. Nikolina Šarčanski ("Dositej Obradović"). Dečaci: 1. Nikola Galetin ("Ivo Lola Ribar"), 2. Petar Drvar ("Dositej Obradović"), 3. Dalibor Cico ("Nikola Tesla", Kljajićevo).

Srednje škole, I razred (devojke): 1. Natalija Dedić (Srednja medicinska škola), 2. Jelena Vučković (Srednja tehnička škola), 3. Tijana Ševo (Gimnazija "Veljko Petrović" i Srednja muzička škola Sombor). Momci: 1. Uroš Ivetić (Gimnazija), 2. Marko Dmitrović (Tehnička), 3. Gojko Pavić (Tehnička).

II razred (devojke): 1. Vasilisa Đuričić (Gimnazija), 2. Danica Opačić (Gimnazija), 3. Nevena Borovica (Srednja ekonomska škola). Momci: 1. Aleksandar Perović (Gimnazija), 2. Rastko Galetin (Tehnička), 3. Stojan Bastaja (Gimnazija).

III razred (devojke): 1. Jelena Zorica (Ekonomska), 2. Kristina Licinger (Gimnazija), 3. Aleksandra Rakin (Gimnazija). Momci: 1. Kristijan Gulači (Gimnazija), 2. Milan Grgić (Tehnička), 3. Gojko Perišić (Medicinska). 

IV razred (devojke): 1. Dajana Kult (Gimnazija), 2. Petra Parčewtić (Gimnazija), 3. Irina Zelić (Srednja poljoprivredno-prehrambena). Momci: 1. Kristijan Vaš (Gimnazija), 2. Sebastijan Krekić (Gimnazija), 3. Stanislav Zelić (Poljoprivredna).

Galerija:

 

Objavljeno u Sport

Kontakt

Venac Stepe Stepanovića 9
Sombor 25000
e-mail: office@noviradiosombor.com
Tel: +381-25-442-442
Mob: +381-65-8-675-445
http://noviradiosombor.com

Linkovi

POSTANITE SARADNICI

Svi koji želite, možete da postanete saradnici Novog Radio Sombora, bilo gde da živite i boravite.

Javite se na e-mail: office@noviradiosombor.com
Telefon: +381-65-8-675-445

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…