Novi bodovi ŽRK Ravangrad u gostima

ŽRK Temerin – ŽRK Ravangrad 20:21 (10:9)

Hala JKP Temerin, gledalaca 50. Sudije: Branko i Mihajlo Milovac (Žabalj). Sedmerci: Temerin 3(3), Ravangrad 4(2). Isključenja: domaće 4, gošće 8 minuta.

Temerin: Marković, Majkić 7, Tepić 1, Vulić, M. Lovrić, Mikušak 3, N. Lovrić 9(3), Kremenović, Dašić, Uzelac, Bogunović, Vasiljković.

Ravangrad: Benjak 7, Berak, Horvat, Orlić, T. Nimak, Vezmar 3, Kojić 1, Beljanski 2, Kovačević, Srećković 6(1), A. Nimak 2(1), Lončar, Basta, Jurić, Lazić.

U nastavku prvenstvene trke za bodovima, mlađahne rukometašice Ravangrada potvrdile su da im prijaju gostovanja. Posle ubedljive pobede u Novom Sadu protiv Petrovaradina, poslednjeg oktobarskog vikenda savladale su i uvek čvrstu ekipu Temerina, ne respektujući vruć teren vatrenih dugogodišnjih rivalki. U nadmetanju pretežno stabilnih odbrana igra u fazi napada karakterisala je veća koncentracija gošći u odsudnim trenucima, pogotovo u samoj završnici kada je iskustvo Sanje Srećković sa njena četiri uzastopna pogotka od 20:18, dovelo do konačnih 20:21 pa značajni bodovi odoše u Sombor.

Za ekipu Ravangrada je takođe značajno samopouzdanje mlađih prvotimki kada ih sigurnošću predvode iskusne igračice,  primer tome su i sedam pogodaka Melani Benjak u ovom prvenstvenom, tipično prvoligaškom duelu najefikasnije. Sve pohvale i ovom prilikom novom trenerskom tandemu na klupi jedinog somborskog ženskog prvoligaša, Zdravko Radović - Darko Bošković.