Ženski rukometni klub Ravangrad: Sjaj pobedničkog ritma Prve lige ponovo u Somboru

Prva lige Srbije-Sever, 14. kolo

ŽRK RAVANGRAD - ŽRK JADRAN (Feketić) 33:32 (15:11)

Sombor, Gradska hala "Mostonga", gledalaca 150. Sudije: Nikoleta Mikušak i Andrea Komlenić (Novi Sad) odlične. Sedmerci: Ravangrad 6(4), Jadran 5(5). Isključenja: domaće 6, gošće 10 minuta + 2 minuta (crveni karton) Rita Kovač, zbog grubog faula usled nesportskog potezanja za ruku i dres-rukav nad domaćom igračicom Marinom Beljanski (27. minut) koju je osujetila da nastavi utakmicu.

ŽRK Ravangrad: Benjak 4, Berak 3, Horvat, Orlić 1, T. Nimak 1, Kojić, Beljanski 2, Pavasović, Srećković 10(1), Lazić 1, Makra, A. Nimak 6(3), Lončar 5, Basta, Korać.

ŽRK Jadran: Albert, Stojanović 2, Ćetković 3, Kovač 2, Kankaraš, T. Dronjaković 6(4), Kosovac 5, Ćorac 7, Lubarda, S. Dronjaković 7(1).

Bila je ovo najkvalitetnija utakmica somborskih ženskih prvoligašica od početka prvenstva - a to i jeste najvažnije, jer kako takmičenje odmiče, predstavnice najtrofejnijeg ekipnog kolektiva u istoriji somborskog sporta, pokazuju sve veći napredak u timu koji nastavlja višedecenijsku slavu i sportski ponos ovoga grada. Iako su, kako se i pretpostavljalo, gošće iz Feketića - sa treće pozicije na tabeli, uverene da imaju još uvek šanse za 2. mesto koje vodi u Super B ligu, došle u Sombor favorizovane ali, za sve to, mnogo mlađa domaća ekipa od samog starta, nije imala pardona. Istina, pardona što se grube i najčešće tokom utakmice opake igre po rivala tiče, nisu imale prvotimke Jadrana, što je eskaliralo već u 27. minutu kada je nakon već više uvodnih naleta većine članica prve postave ŽRK Jadran nad domaćima, korpulentna Rita Kovač, "zbog grubog faula, potezanjem nad igračicom broj 9 domaće ekipe dobila direktno isključenje i diskvalifikaciju pa je sa crvenim kartonom završila utakmicu" (zvanično je u službenom sastavu naveo delegat utakmice Jovan Mjerimačka iz Crvenke, poznati rukometni radnik, ranije istaknuti golman). Nažalost po domaći sastav, utakmicu je u tom momentu završila osim zaslueđeno kažnjene Kovač i domaća prvotimka Marina Beljanski, koja je više minuta ležala na parketu, previjajući se od bolova u predelu desnog ramena i ruke, da bi nakon utakmice završila i sa pomagalom-zavojem preko ruke. Ipak na sreću, po rečima dežurnog lekara na utakmici doktora Andrije Gluhovića, povreda nije teže prirode i na još veću sreću a Bog je pogledao, nije došlo do preloma ili napuknuća što se u prvim momentima činilo. Požrtvovana Marina ispraćena je od publike snažnim aplauzom podrške.

Kako je, takođe delegat, i zvanično u telefon izdiktirao prema pravilima protokola jedne prvenstvene rukometne utakmice, odmah po njenom završetku iz klupske kancelarije jer tako pravila nalažu, direktoru Lige, bila je to izuzetno kvalitetna utakmica, veoma dinamična, sa pregršt atraktivnih pogodaka i uspešnih odbrana u kojoj su domaće većim delom meča sticale prednost i po 4-7 golova razlike, pri čemu su gošće tek pri kraju u poslednjih 5 minuta pokušale da sustignu razliku, ali to je bilo sve što su uspele da učine i pobeda je zasluženo, kako reče i delegat, pripala prvoligašicama Ravangrada. Ovde valja napomenuti baš kada je o sustizanju gošći u pitanju, da je u tim trenucima domaća ekipa ostala i bez još jedne, od najiskusnijih igračica, Sanje Srećković, na koju su isto tako gošće kidisale čitavim tokom duela pa je Srećković devet minuta pred kraj, nakon još jednog gotovo pogibeljnog starta nad njom, uprkos svim naporima da se održi na terenu tokom čitavog toka, jednostavno hramljajući bila prinuđena da iziđe sa terena. No, borac kakvog je znamo, smogla je snage i na institiranje kod trenera, vratila se u igru, pojačala gas i jednostavno "pokidala" uz još nekoliko od deset  koliko ih je dala, golova stavljajuči do znanja gošćama da će svojim rešetanjem u fokusu najraznovrsnijeg spektra bekovskih šuteva (od onih sa distance, do proboja i efektnih zakucavanja kako je god znala i namerila) bez razmišljanja staviti tačku na trijumf svoje ekipe i reći na delu - ko je ovde gazda.

A u toj slavljeničkoj ekipi čiju je veliku pobedu nad favorizovanim gošćama publika ispratila dugim apolauzom, valja pohvaliti sve prvotimke, nadasve igrom - se za jednu, jedna za sve. Posebno raduje sazrevanje onih najmlađih, pa je jedno od najprijatnijih iznenađenja Teodora Berak koja se sve više odvažuje za realizaciju i njena tri atraktivna pogotka upotpunjuju najzad i linijsku igru, sa pozicije pivotmena, za Ravangrad. Nakon smene na desnom beku usled povrede Beljanski, Marija Lončar koja je specijalista inače za igru u fazi odbrane, odlično se snašla i u napadu i sa pet pogodaka u drugom delu, dala da znanja da se na nju sve ozbiljnije može računati i u bekovskim varijanama u napadu. Anja Nimak je po običaju kapitenski vodila svoj tim i generacijski "povezana" sa njom Melani Benjak sa desnog krila kada je to bilo najpotrebnije ali i ulascima na beka, davala često presudno bitne golove. Jednako raduje i kuraž mlađahnih, Tee Nimak koja je na levom krilu počela ovoga puta u prvoj postavi pa ju je kasnije odmenila već na toj poziciji iskusnija Aleksandra Lazić, zatim Dušanke Orlić koja se pred kraj ulaskom u igru takođe osmelila da postigne gol. I golamni domaćih-opet lep deo priče, Tamara Basta činila je gošće često nemoćnim čemu je u drugom delu drugog poluvremena uspešno upotpunila njena takođe mlada koleginica pred stativama Ravangrada Snežana Korać

Gošće je po već po "pravilu" predvodio najisksniji tandem sestara Sanja - Tanja (kapiten Jadrana) Dronjaković uz raspoloženu i na crti okretnu Miljanu Ćorac, ali to nije bilo dovoljno da bi ostvarile svoj puki san - Super ligu.

Sudije, Nikoleta Mikušak i Andrea Komlenić iz Novog Sada, drugi put zaredom deleći pravdu na parketu somborske "Mostonge", bile su sportski rečeno, nezapažene (vizuelno naravno, daleko više od toga). A to "nezapažene", dakle samo kada je reč o načinu suđenja, jer dok arbitri u ovom slučaju-primeru, dve šarmantne devojke tako dele rukomenu pravdu, znači da i jesu obavile onaj najvažniji sudijski zadatak ocenom odlično.

Trener pobednica Darko Bošković u svom maniru, skroman (normalno tokom dinamičnog meča "mora" ponekad da povisi glas ali sve u granicama pristojnosti i karakteristične mu kulture ponašanja, ophođenja), sa potpunim razlogom je primao čestitke posle uvek najslađe pobede - od gola razlike - i to nad mnogo iskusnijim rivalom u čijim bi redovima pojedine prvotimke mogle da budu mame somborskim igračicama.

Dobija definitivno Sombor nove-stare sportske ljubimice i rukomet opravdava epitet daleko najtrofejnijeg i najpopularnijeg ekipnog sporta u gradu-ravangradu a publika uživa u potezima jedne nove generacija kluba koji je najviše klupsko-sportski proslavio ovaj grad.