Komšijski derbi rukometnih prvoligašica u Crvenki gošćama iz Sombora

Prva liga Srbije – Sever / rukometašice

ŽRK LAKI – ŽRK RAVANGRAD 34:35 (20:17)

Sportska hala „Slobodan Čile Mišković“ u Crvenki, gledala oko 100. Sudije: Željko Joksović, Ivko Rakićević (Novi Sad). Sedmerci: Laki 4(4), Ravangad 4(3). Isključenja: domaće 16, gošće 14 minuta. Subota, 25. novembar, 18:00.

LAKI: L. Jovović, T. Jelenković, Peško, Radulović 12(3), Zelić 2, Stefanović, Rabrenović  9, Trivunović, M. Jovović, Lovre 4, Trifunović, Kolar, Grabež 1, A. Jelenković, Dimitrić 6(1).

RAVANGRAD: Benjak 5, Berak, T. Nimak, Kojić, Srećković 9, Lazić 11(3), A. Nimak 5, Sadiković, Makra, Šveljo, Lončar 5, Basta, Korać.

Tipičan prvenstveni duel koji karakterišu bolje igre s obe strane u fazi napada. Karakteristična utakmica za bodove i zato, jer ju je obeležilo dosta preokreta. U prvom delu prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi pet minuta pred kraj domaće uspele da načine i najveću prednost koju si imale, od šest golova razlike. No u samom finišu ovog dela igre gošće su uspele da sa tri pogotka zaredom prepolove prednost rivalki koje su na odmor otišle rezultatom 20:17.

I u nastavku publika je gledala vatromet golova. Ravangrad brzo na startu drugog poluvremena izjednačuje na 20:20, no igračice Lakija ponovo se odvajaju ponovo na plus 3. Završnica, posebno rezultatski interesantna. Domaće drže vođstvo od značajnih dva gola razlike 7 minuta pred kraj, pa u narednih šest minuta nije bilo pogodaka. Više smiraja, koncentracije i samopouzdanja koje je uporno kao i čitavog prvenstva davao trener Darko Bošković, doslovce pred sam kraj, imaju gošće, koje slično prvom delu igre, postižu tri uzastoplna gola, od kojih jedan u pretposlednjem a poslednja dva pogotka u poslednjem minutu utakmice, preokreću rezultat i nose u Sombor oba boda.

Bilo je tu još posebnih zanimljivosti sa ovog prvoligaškog duela komšinica. Na klupi domaće crvenačke ekipe u stručnom štabu - Mirjana Grubor, koja je pod devojačkim prezimenom Popović igrala u dresu kao što brojni ljubitelji rukometa znaju, upravo somborskog prvoligaša kada je 1980. godine osvojio Kup Jugoslavije i bio vicepravk Evrope. Zato i ovakve utakmice znače više od sporta i samog rezultata.

Ovim bodovima i trećom pobedom u gostima jesenjeg dela prvenstva, najviše rangirani ekipni sportski kolektiv somborske regije, ŽRK Ravangrad je sada sa 10 bodova (izjednačujući se baš sa ŽRK Laki, kao i trenutno na 4. mestu Jadranom iz Feketića, ponovo u prvoj polovini tabele (6. mesto), a šansu da učvrsti lep plasman, i dalje jedna od najmlađih ekipa u Prvoj ligi Srbije ima u poslednjem kolu jeseni, kada narednog vikenda u Gradsku halu „Mostonga“ dolazi novajlija, Mladost iz Srpske Crnje za koju u ovom prvenstvu igraju doskorašnje igračice Ravangrada, Sara Jurić i Slobodanka Bandobranski. Biće to prava poslastica za rukometne sladokusce a o terminu ćemo blagovremeno naravno, javiti.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor / S. S.