Ženski rukometni somborski potencijal na dobrom prvoligaškom kaljenju

Prva liga Srbije – Sever za rukometašice

* ŽRK RAVANGRAD – ŽRK SLOVEN (Ruma) 14:29 (7:15)

Gradska hala „Mostonga“, gledalaca 100. Sudije: Nikola Zorić (Apatin), Jovan Labus (Čurug), odlični. Sedmerci: Ravangrad 5(1), Sloven: -. Isključenja: domaće -, gošće 2 minuta.

Ravangrad: Benjak 2, Horvat, Orlić, Šveljo, Kojić, Sadiković, Srećković, Lazić 2(1), Makra 1, Nimak 6, Lončar 3, Basta, Korać.

Sloven: Marčetić, Čavrić 1, K. Radović 1, Savić 1, Rakić 4, Tabak 4, Škondrić 1, Vuičić 2, Đokić 2, A. Radović 1, Mojsilović 3, Markuš, Zmijanjac 1, Popović, Avramović 8.

Domaće prvoligašice u duelu protiv ubedljivo najkvalitetnije i najujednačenije ekipe Slovena iz Rume, igrale su znatno oslabljene. U prvoj postavi nedostajala su od tri čak dva beka, najefikasnija igračica somborskog tima Sanja Srećković nije igrala većinu prvog poluvremena pa sve do kraja utakmice, jer su se osećale još posledice "razbijačke“ igre protiv Mokrina od pre dva kola, kada su sudije Borko Boškov i Dejan Marković iz Vrbasa nedoraslim suđenjem dovele utakmicu do besmisla, a u ekipi protiv Slovena nije ni bilo Marine Beljanski, koja se još oporavlja. Mnogo je bitije da Srećković i Beljanski budu spremne za naredne utakmice, važnije za plasman u prvoj sredini prvoligaške tabele, a do kraja jesenje sezone ostale su još dve, najpre gostovanje u Crvenki protiv ekipe Laki pa duel u „Mostongi“ kada u poslednjem, 11. kolu prvog dela prvensrtva stiže Mladost iz Srpske Crnje.

U toj situacji kapiten Anja Nimak je preuzela dvostruku ulogu, a visoka Marija Lončar na poziciji desnog beka nekoliko puta iskoristila šansu da pokaže potencijal. Ravangrad je imao dva početna vođstva (1:0, 2:1), činilo se da će ipak moći da se suprotstavi ravnopravnije najsnažnijem rivalu, no ipak gošće su na iskustvo, rutinski nastavljale meč koji je, istini za volju, bilo lepo gledati. Iznenađenje utakmice je krilni igrač Slovena Jovana Avramović, koja je naknadno upisana u zapisnik i ušašvi u drugom poluvremenu, zaređala osam pogodaka. Da domaće nisu od dosuđenih pet promašile čak četiri sedmerca i da su bile preciznije prilikom bacanja lopte u prazan prostor golmanki iz Rume koje imaju običaj da često istrčavaju, razlika bi bila manja, no u svemu, veoma značajna utakmica naročito za najmlađi igrački kadar Ravangrada kojem je trener Darko Bošković ukazao poverenje za kaljenje. Slovenu je naravno, sportski čestitana još jedna, deveta zaredom pobeda i ljubitelji rukometu u Somboru su već sada poželeli sreću u višem rangu, Super B ligi. A da je ova utakmica bila prava prvenstvena i prijateljska i obosrtrano fer, dokazuje i neuobičajeno minimalan broj penala i naročito isključenja.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor / S. S.