Nastavljen niz pobeda rukometašica somborskog Ravangada u novom prvenstvu Prve lige Srbije

* ŽRK Ravangrad - ŽRK Radnički (Bajmok) 30:17 (14:10)

Gradska hala "Mostonga", gledalaca 150. Sudije: Nikola Zorić (Apatin), Jovan Labus (Čurug), odlični. Delegat-kontrolor: Jovan Mjerimačka (Crvenka).

Sedmerci: Ravangrad 3(3), Radnički 4(2). Isključenja: domaće 8, gošće 12. minuta.

ŽRK Ravangrad: Benjak 3, Horvat 2, Orlić 2, T. Nimak 1, Šveljo, Kojić, Beljanski 2, Sadiković, Srećković 7, Lazić 4(3), Spasojević, A. Nimak 5, Lončar 4, Basta, Korać. Trener. Darko Bošković.

ŽRK Radnički: Matijašević, Mišljenović, Je. Radulović 1, Čoban 1, Petrić 7(2), Rajinac, Marčo 3, Ivošević, M. Radulović 1, Jo. Radulović 4. Trener: Erika Heđi.

Dugo je to bio derbi i ona sportska borba za prestiž, između višegodišnjih sportskih znanica i prijateljica, somborskih i bajmočkih rukometašica. Puno se tu odigralo i prijateljskih utakmica između dobrih komšinica, sve u cilju da se oba kluba što bolje pripreme za prvenstva. U ovom, i dalje jedan od najmlađih timova u elitnim rukometnim rangovima takmičenja, somborski ŽRK Ravanagrad krenuo je zaista furiozno i već na startu zabeležio dve sigurne pobede i sa maksimalna četiri boda nalazi se posle 2. kola Prve lige Srbije - Sever na visokom 3. mestu, u kvartetu ekipa sa trenutno maksimalnim učinkom.

Ovoga puta Ravangrad je, poslednjeg septembarskog petka u "poznim" satima počev prvenstvenu utakmicu u terminu od 9 uveče, nadmoćno savladao rivalke iz Bajmoka, koje su se do nedavno takmičile i u višem rangu, Super B ligi. Neka se po jutru zato dan poznaje pa da ova takmičarska, 2017/18. godina bude i sezona renesanse najtrofejnijeg kluba ekipnih sportova šire regije. Podsetile su prvotimke Ravangrada na zlatne dane svojih slavnih prethodnica. Utoliko više raduju novi bodovi jer su osvojeni na način kako to dolikuje složnoj timskoj igri, kao i izgaranju od prvog napada pa do samog finiša, bez oklevanja nižući golove i ne "obazirući" se što je razlika na semaforu bivala iz minuta u minut sve veća, do ubedljivh plus 13, da bi zadatak u fazi odbrane obavile jednako disciplinovano i raznovrsno. Već polovinom prvog dela igre bilo je 7:2, a najveću prednost domaće su imale u 58. minutu, 15 golova razlike (29:14).

Trener Darko Bošković imao je tako priliku, na čemu mu idu kao i svim provtimkama, čestitke, da pruži šansu svim igračicama pa i onima koje su, sasvim mlađahne, poletarke, debitovale na ligaškoj sceni, Neveni Sadiković i Katarini Spasojević koje su dobile i svoje prve aplauze podrške od najvernije somborske rukometne publike. Sanja Srećković, kapiten Anja NimakMelani Benjak, Aleksandra Lazić, sigurno su iskustvom, znanjem i zalaganjem, predvodile svoj tim, raduje ohrabrenost u igri mladih visokih bekova Marine Beljanski i Marije Lončar koja je pred kraj utakmice zaredom postigla četiri pogotka osim svoje čvrste igre u odbrani, bravo i za pogotke onih čije vreme dolazi, Vanje Horvat, Dušanke Orlić, Tee Nimak, svoju zasluženu minutažu imale su i Milica Kojić i Jelena Šveljo a golmanski tandem Tamara Basta - Snežana Korać, još jedno novo ime u Ravangradu što isto tako ohrabruje, obavio je kvalitetno svoj deo posla kao i sigurnošću u bacanju odbranjenih šuteva za atraktivno realizovanje kontri po čemu je ovaj klub oduvek bio poznat.

Čestitke i za igračice Radničkog iz Bajmoka, koje su sportski primile poraz i kojima su svi zaželeli, pod vođstvom njihovog već proverenog trenera i dugogodišenje igračice Erike Heđi, uspeha u daljem nastavku trke za bodovima.

Sudijski tandem Nikola Zorić, Apatin - Jovan Labus, Čurug, bio je još jednom na visini svog renomea savenih arbitara.