Sutra od 9 časova po lokalnom, odnosno 8 časova po srednjoevropskom vremenu, uspešni somborski biciklista i osvajač brojnih odličja u svojoj kategoriji, Veljko Stojnić počinje svoju trku na Svetskom prventstvu u biciklizmu, koje se ove godine održava u Dohi, glavnom gradu Katara. Svetsko juniorsko prvenstvo i samo učešće na njemu je ogroman uspeh ovog mladog somborskog sportiste, a sutrašnja hronometarska trka biće fenomenalna prilika da Veljko sazna gde se trenutno nalazi u svetskim okvirima i da se takmiči sa najboljim biciklistima sveta u svojoj kategoriji.
Trka će biti dužine 28,9 kilometara, a zajedno sa Veljkom trku će voziti i još jedan uspešni, mladi biciklista, Ognjen Ilić.
Veljko Stojnić je inače učenik Srednje ekonomske škole u Somboru i član Biciklističkog Kluba "S team" iz Sombora. Koliko je učešće na ovom takmičenju impresivna vest, ne samo za Veljka i njegove kolege iz tima, nego i za sve nas, govori i podatak da je upravo Stojnić prvi somborac koji ima priliku da se takmiči na Svetskom prvenstvu u biciklizmu. Naravno, ovaj uspešni, mladi biciklista je već na početku svoje karijere pokazivao da je ispred svoje generacije, pa ne čudi podatak da je upravo on ponosni nosilac srpskog dresa i član naše reprezentacije.
Direktan prenos trke možete da pratite ovde.
Zoran Kovačić