Roda 3 x 3 u Prvenstvo Srbije basketu izazvalo ogromno interesovanje Somboraca i gostiju

* U okviru Somborskog Sportskog leta, Grad Sombor, Sportski savez grada Sombora i Košarkaški savez Srbije organizovali su na terenima Sokolskog doma profesionalni basket turnir u okviru RODA 3x3 Prvenstva Srbije. Na turniru je učestvovalo ukupno 19 ekipa u 2 kategorije (seniori i kadeti)

U seniorskoj kategorijii pobedila je ekipa „Lični“ (Stefan Ljubenković, Aleksandar Živojin Danilović, Aleksandar Sokolović i Nemanja Miščević), pobedivši u uzbudljivom finalu ekipu „Extra Auto & Zukić” (Petar Perunović, Martin Matović, Aleksandar Miljanić, Stefan Ratković) rezultatom 21:15.

Treće mesto osvojila je ekipa Kafana Rašlje (Nemanja Pavkov, Mihajlo Lončar, Igor Arnaut i Darko Arnaut).

Za najboljeg igrača turnira u seniorskoj kategoriji proglašen je Aleksandar Sokolović iz ekipe Lični, pobednik u šutiranju trojki bio je Marko Benčić iz ekipe „Restoran Nina 025, a najbolji igrač među kadetima Stevan Prečanica iz ekipe „Vučji podrum“.

Nauspešije tri ekipe su osvojile: za prvo mesto ekipa „Lični“ novčanu nagradu od 40.000 dinara, plasman na Roda prvenstvo Srbije 3x3 u Zrenjaninu, košarkaške trenerke (poklon ok KSS) i zlatne medalje,  ekipa „Extra Auto & Zukić” 20.000 dinara, sportske torbe (poklon od KSS) i srebrne medalje a trećeplasirana ekipa „Kafana Rašlje“, novčanu nagradu od 10.000 dinara, košarkaške majice (poklon od KSS) i bronzane medalje. Najbolji trojkaš, dobio je pehar (statuu) i sportski dres a najbolji igrači turnira pehare (statue košarkaša) u seniorskoj i kadetskoj konkurenciji. Nagrade i priznanja uručili su Miloš Aleksić, potpredsednik Sportskog saveza grada Sombora i Dejan Dimitrijević u ime Košarkaškog saveza Srbije. Turnir je posetila i Antonija Nađ Kosanović, gradska većnica, zadužena za oblasti sporta, dece i omladine. Delagat turnira, predstavljajući Košarkaški savez Srbije, bio je g-din Dejan Dimitrijević iz Zrenjanina, direktor turnira Predrag Mandić, ispred Sportskog saveza grada Sombora, a specijalni gost turnira bio je Nikola Jokić iz ekipe Denver Nugets.

U kadetskoj konkurenciji pobedila je ekipa “Vučji podrum” (Stevan Prečanica, Dimitrije Vujko, Momčilo Cvetičanin i Marko Radosavljević)  koja je u finalu savladala ekipu “Ozbiljni momci” iz Subotice (Andrej Anisic, Filip Tili, Ivan Neorčić i Marko Grković). Treće mesto osvojila je ekipa “Salaš u Srcu grada” (Igor Ilić, Stefan Racić Berić, Milan Vukičević i Marko Drljača) koja je bila uspešnija od ekipe “4 amigosa” (Uroš Jeftić, Aleksandar Janoš, Jovan Stepanović . Nagrade za kadete bili su pehari i  medalje.

IzvorSportski savez grada Sombora / S. S.