Rvački klub Radnički obogatio Sombor za 6 novih šampiona države!

* Poslednjeg vikenda, Čačak je bio domaćin Prvenstva Srbije u rvanju slobodnim stilom u svim uzrasnim kategorijama na kojem je najtrofejniji somborski sportski klub, Rvački klub Radnički, zabeležio nove trijumfe

Prvog dana, u subotu, 28. septembra na programu je bilo Prvenstvo Srbije za kadete, pionire U 13 i seniore. U uzrastu pionira U 13 rvači „Radničkog“ iz Sombora su nastupili sa petoricom rvača i osvojili 4 medalje. Najuspešniji među njima bili su Kristian Dobi do 30 kg i Gregor Sekulić do 55 kg koji su osvojili zlatne medalje i postali šampioni Srbije u svojoj kategoriji. Srebnu medalju osvojio je Srđan Todorović takođe do 55 kg, bronzanu David Mazinjanin do 39 kg, a Nemanja Jančić do 60 kg je izgubio u borbi za medalju i tako osvojio 5. mesto. U uzrastu pionira U 13 od 17 ekipa „Radnički“ je postao ekipni prvak Srbije!

U uzrastu kadeta prvak Srbije postao je Bojan Kostić do 92 kg, koji je sa 4 pobede dominirao u ovoj kategoriji. Srebrnu medalju zaslužio je Milan Tolić do 60 kg, dok su bronzani bili Milan Čeprnja do 65 kg i Aleksandar Jančić do 80 kg. U borbi za medalju rezultatom 17:16 izgubio je Uroš Knežević i zauzeo 4. mesto. U konkurenciji kadeta od 16 ekipa „Radnički“ je postao viceprvak Srbije za 3 boda ispod Potisja iz Kanjiže.

U zanimljivom nadmetanju seniorki, Milica Lazić je u kategoriji do 53 kg takođa pokazala najvišu klasu. I Milica je postala šampionka Srbije!

Nastavljaju tradiciju kluba predvodnika somborskog sporta: sa trenerima, profesorima Milanom Marićem i Simom Savićem

Drugi dan, nedelja, 29. septembar, bio je rezervisan za Prvenstvo Srbije u uzrastu pionira U 15 i juniora. U takmičenju pionira srebrnu medalju osvojio je Gregor Sekulić do 57 kg, dok su bronzane medalje osvojili Aljoša Ilić u istoj kategoriji i Milan Čeprnja do 68 kg. U borbi za medalju izgubili su Lazar Medić do 52 kg i Milan Tolić do 62 kg. U ekipnom plasmanu „Radnički“ je zauzeo 3. mesto, za bod iza prve i druge ekipe.

Među junioimra, prvaci Srbije postali su David Novič do 70 kg i Bojan Kostić do 92 kg, obojica sa 4 ubedljive pobede. Aleksandar Jančić do 86 kg osvojio je peto mesto. U uzrastu juniora „Radnički“ je osvojio treće mesto od 14 ekipa.

Radnički u svojoj bogatoj kolekciji medalja bogatiji je još sa 6 prvaka Srbije.

Već u subotu, 5. oktobra, sa početkom u 10 časova u Gradskoj hali "Mostonga", će biti održan 3. Internacionalni turnir "Ivan Frgić-Žuti 2019", u znak sećanja na najuspešnijeg somborskog i sportistu veka Sombora. - Ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje rvanja da dođu i uveličaju ovo takmičenje - pozivaju iz Rvačkog kluba Radnički. Ulaz je slobodan.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor