Jovan Kosovac novi zlatni takmičar rvača somborskog Radničkog

* Obrenovac je bio domaćin, poslednjeg aprilskog vikenda, Prvenstva Srbije za seniore slobodnim stilom. Rvači Radničkog iz Sombora nastupili su sa dvojicom takmičara i osvojili maksimalan broj medalja

U kategoriji do 57 kg Srđan Kovač bio je srebrni, dok je Filip Frgić u kategoriji do 65 kg osvojio bronzanu medalju.

Srđan Kovač i Filip Frgić, drugi i treći na državnom prvenstvu u rvanju slobodnim stilom

Somborski Radnički nastavio je i narednog vikenda sa takmičarskim aktivnostima i uspesima. Prve majske subote u Zrenjaninu je održano međunarodno takmičenje u rvanju grčko-rimskim stilom. Rvači Radničkog su nastupili sa 13 takmičara i osvojili 2 medalje. Do zlatne medalje došao je najmlađi takmičar Jovan Kosovac, u uzrastu do 8 godina. U uzrastu pionira do 11 godina takmičili su se Kristijan Dobi, Sergej Sekulić i Milan Kosovac do 31 kg, David Mazinjanin do 40 kg, Srđan Todorović i Nemanja Jančić do 48 kg i Nikola Gunj do 55 kg, ali nisu uspeli da se domognu medalja. U uzrastu pionira do 13 godina nastupio je Gregor Sekulić do 50 kg koji sa 2 pobede i 2 poraza osvaja 5. mesto. U uzrastu pionira do 15 godina borili su se Milan Tolić i Milan Čeprnja do 53 kg koji nisu osvojili plasman, ali je Damjan Lakatoš koji je u kategoriji do 92 kg osvojio bronzu. U uzrastu kadeta do 66 kg Aleksandar Jančič osvojio je 5. mesto.

- Zadovoljni smo ovim uspehom s obzirom da je takmičenje međunarodnog karaktera gde je učestvovalo 204 takmičara iz 6 država: Grčke, Rumunije, Hrvatske, Moldavije, Češke, Bosne i Hercegovine -reči su trenera Milana Marića.

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor