Karate klub Ravangrad: Aktivnosti u dva pravca

* U organizaciji Karate federacije Srbije i Karate saveza Vojovodine, organizovan je Kup Srbije za kadete, juniore i seniore, 7. i 8. maja i Trofej Srbije-Dunav Kup za poletarce, pionire i nade u sportskim borbama i katama, po pravilima WKF. Pravo učestvovanja su imali takmičari kvalifikovani na regionalnim takmičenjima

Domaćin je bio Novi Bečej, gde se okupilo oko 1400 takmičara iz 94 kluba iz čitave Srbije. Karate klub Ravangrad je učestvovao na oba takmičenja i ostvario sledeće rezultate. 1. Valentina Ostrogonac je osvojila bronzanu medalju na Kupu Srbije za seniorke, iako je učestvovala kao juniorka, u kategoriji seniorki -50kg. Odličan rezultat za ovu mladu takmičarku.

Trofej Srbije-Dunav kup, izborni turnir za reprezentaciju za Balkansko prvenstvo u junu: 1. Irina Sabljić, ženske nade, 2009, -49kg, u veoma teškoj konkurenciji domogla se finala, ali je nažalost izgubila i osvojila srebrnu medalju. 2. Anđela Vilhelm, u kategoriji poletarki, 2013, osvojila je bronzanu medalju, kao i Andor Novak.

Ova dva takmičenja su sama završnica prolećnog dela. Sa ovim rezultatima takmičari somborskog Ravangrada su dokazali da im je mesto u samom vrhu srpskog karatea.