Sjajan vikend članova AK Apatin, pregršt medalja na trkama u zemlji i inostranstvu

* Članovi Atletskog kluba Apatin ostvarili su odlične rezultate proteklog vikenda na takmičenjima u zemlji (Ulična trka „1300 Kaplara“ Aranđelovac i 1. Vrbaška atletska trka - Vrbas, Trka sa preprekama Tribalion - Tara) i inostranstvu (Prvenstvo Balkana za veterane - Korče Albanija)

Na uličnoj trci „1300 Kaplara“ koja je u subotu 18. septembra održana u Aranđelovcu ubedljivu pobedu u trci na 10 kilometara izvojevao je Đuro Borbelj sa ličnim rekordom, u trci na 5 kilometara plasman na drugo i treće mesto ostvarili su Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić, trku na 5 kilometara uspešno je savladao Nikola Đurić.

U nedelju 19. septembra u Vrbasu je održana 1. Vrbaška ulična trka gde je u trci vojnika i policajaca ubedljivo prvo mesto na 1000 metara osvojio Đuro Borbelj, u trci na 5 kilometara u muškoj konkurenciji prvo, drugo i četvrto mesto osvojili su članovi AK Apatin, Denis Firulović, Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić, u trci su nastupili još Živa Vijoglavin i Nikola Đurić. U ženskoj konkurenciji treće mesto zauzela je Apatinka Jasmina Kljajić, dok je četvrta u ukupnom plasmanu i prva u starosnoj kategoriji bila Aleksandra Burkanović.

Proteklog vikenda u Albaniji (mesto Korče) održano je Prvenstvo Balkana za veterane i veteranke, na prvenstvu su nastupila tri člana Atletskog kluba Apatin koji su osvojili 6 medalja: Snežana Milošević je postala prvakinja Balkana na 5000 metara i trećeplasirana na 1500 metara, Vanja Bolesnikov je osvojio dve bronzane medalje na 800 metara i 1500 metara i srebrnu u štafeti (800 metara+400 metara+200 metara+100 metara) u kojoj je trčao 100 metara, dok je Miroslav Pešić osvojio bronzanu medalju na 1500 metara i srebrnu u istoj štafeti gde i Vanja, samo što je trčao disciplinu 400 metara.

Takođe proteklog vikenda, na Tari je održano takmičenje trka sa preprekama „Tribalion“. Izuzeto zahtevnu trku sa prevazilaženjem prepreka, uspešne su savladale dve članice AK Apatin, Marija Bubalo koja uspešno radi u stručnom štabu kluba sa mlađim kadrovima i Marijana Mijatović.

Treba napomenuti da članovi Atletskog kluba Apatin učešće na većini ovih takmičenja gde na najbolji način promovišu Atletski klub Apatin i Opštinu Apatin, finansiraju sopstvenim sredstvima.

Članove Atletskog kluba Apatin narednog vikenda očekuju nastupi na Kruševačkom i Čačanskom polumaratonu.

- Pogledajte i galeriju fotografija posle najnovijih uspeha apatinskih atletičara: 1) Đuro Borbelj u Vrbasu, 2) Đuro Borbelj i u Aranđelovcu, 3) Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić, prvi i treći s desna, Aranđelovac, 4) Jasmina Kljajić, prva s desna, Vrbas, treće mesto, 5) Vanja Bolesnikov na Prvenstvu Balkana, 6) Miroslav Pešić, Prevnstvo Balkana, 7) Snežana Milošević, 8) Miroslav Pešić i Vanja Bolesnikov, 9) Marija Bubalo na Tribalionu, 10) Marijana Mijatović, prva levo, na Tribalionu, 11) Vrbas, cilj za Aleksandru Burkanović 12) Firulović prvi, Stajić drugi, Vrbas, proglašenje pobednika

Medijska pažnja i pratnja: Novi Radio Sombor
(Sva autorska prava eventualnog daljeg objavljivanja ove rubrike i njenog celovitog sadržaja postavljeno na portalu Novog Radio Sombora bez upita i dozvole bilo koje strane ili pojedinca zaštićena i zadržana svim relevantnim pravnim mehanizmima)