FK Radnički 1912 uz dosta preokreta do nova 3 boda

FK RADNIČKI 1912 - FK RADNIČKI (Zrenjanin) 4:2 (0:0)

Gradski stadion u Somboru. Strelci: Za Radnički 1912 Milisavljević (47), Antunić (49) , Šveljo (87) i Avdić (90+3) a za Radnički Zrenjanin Kovačević (65. i 82. minut)

* Dva različita poluvremena protekle subote (3. april) na Gradskom stadionu u Somboru. Prvo ne previše sadržajno i drugo sa svih šest golova u mrežama u ovoj prvenstvenoj utakmici 26. kola srpske fudbalske lige - grupa Vojvodina

Iako bez mnogo velikih prilika Radnički 1912 je bio konkretniji i dominantniji protivnik u prvom delu. Od 18. do 23. minuta dva pokušaja Pjošte na dodavanja Slavuljice i Antunića bez veće opasnosti po gol gostiju imenjaka iz Zrenjanina. U 24. minutu Šveljo pronalazi Unkovića na drugoj stativi ali njegov šut glavom sa 2 metra brani Bačko. U istom minutu jedini pokušaj gostiju iz kontre kada Kovačević šutira oštro po zemlji međutim čuvar mreže Pehilj se nije dao iznenaditi.

Kreće domaći tim mnogo konkretnije u napad u drugom delu meča i već u 47. minutu je sevnula brza kontra kada je Dučić dao precizan pas do Milisavljevića koji sprintom dolazi u kazneni prostor i rutinski matira golmana Zrenjaninaca za 1:0! Sledeći napad, Šveljo dolazi u stopostotnu priliku ali Bačko pokazuje zašto je prvi golman svog tima. Samo minut kasnije Stojaković sa distance drma prečku gola gostiju, na odbijenu loptu nailazi spretni Antunić i pakuje je u mrežu za 2:0!

U tim trenucima je izgledalo da će ovo biti lagano osvojena tri boda. Međutim domaći nakon vođstva prepuštaju inicijativu mladim gostima. Pokušavaju opasnim šutevima Pavlov i Barošević da bi se u 65. minutu stvorila gužva u domaćem petercu gde se najbolje snalazi Kovačević i iz drugog pokušaja ubacuje loptu u nebranjeni deo gola, za 2:1. Nisu stali gosti i nastavljaju sa napadima. Bačvanski je oprobao udarac sa 10 metara.

U 75. minutu je moglo biti sve rešeno nakon duplog pasa Milisavljevića i Švelje kada Milisavljević sam izbija pred gol Radničkog a onda neshvatljivo pokušava lobovati golmana koji mu kupi "živu" loptu. I kako to obično biva kazna je usledila na drugoj strani u 82. minutu, kada Kovačević odlično prima loptu na 7-8 metara od gola i rezonski šutira nisko u dalji ugao nemoćnog Pehilja za šok na stadionu i 2:2.

Radnički 1912 je u tom momentu sve karte bacio u napad a to se isplatilo u 87. minutu kada odbrana gostiju ruši brzonogog Antunića u 16 metara za opravdano dosuđen kazneni udarac. Hladnokrvni izvođač je bio kapiten Šveljo, za 3:2!

Igrao se treći minut nadoknade kada je tačku na utakmicu stavio Avdić pravom fudbalskom bravurom, nakon odličnog driblinga, on puca prema golu pod samu prečku gola Zrenjaninaca i postiže evrogol za konačnih 4:2!

(Pogledajte još nekoliko momenata sa ove utakmice u slajdovima ispod teksta)