Vojvođanska fudbalska liga - Sever, 18. kolo: Vrbašani Somborcima vratili milo za drago

OFK VRBAS - RADNIČKI (S)  2:0 (0:0)

* Premijerni meč prvog prolećnog kola, fudbaleri OFK Vrbasa su na svom terenu rešili u svoju korist i savladali gosta iz Sombora, fudbalere Radničkog rezultatom 2:0. Tako su domaći uspeli da se revanširaju gostima iz Sombora za poraz iz jesenjeg dela prvenstva, kada su na Gradskom stadionu u Somboru poraženi sa istih, 2:0. Ova pobeda domaćinima došla je u pravom trenutku, jer bi im eventualni poraz na startu prvenstva otežao borbu za beg sa začelja, gde su prezimeli sa svega 15 bodova

Lep sunčan, po malo prohladan dan, suv, ali tvrd teren, poneki gledalac sa svim službama koje prate ovakva zbivanja u eri pandemije, obeležili su prvu prvenstvenu utakmicu u Vrbasu ovoga proleća, a domaćinima se posrećilo i da slave, te tako potpale nadu za nove, bolje rezultate u nastavku prvenstva u Vojvođanskol Ligi, grupa Sever. Ukupno gledajući, ova prva utakmica u nastavku prvenstva odigrana je na visokom nivou, veoma kvalitetno, pre svega požrtvovano, rivali su se trudili da pokažu što više, rastrčali se po terenu i u jednoj čistoj igri, bez preterane grubosti nadigravali se u borbi do željenog cilja.

S obzirom na događaje koji su tokom priprema pratili somborske "crveno-bele", kada im je uskraćeno da treniraju na svom igralištu Gradskog stadiona, postojala je bojazan da tim koji je istrčao na stadion u Vrbasu, sa šest novajlija, i vrlo "tankom" klupom sa dva šesnaestogodišnjaka, neće ozbiljnije da se suprostaviti domaćinu. Međutim, Šomođvarac, Lilić, Kovačević, Lukić, Lakić i ostali su stisli zube i ukrstili koplja sa znatno spremnijim timom OFK Vrbasa.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj utakmici sa ponekom šansom pred jednim i pred drugim golom, ali su mreže ostale netaknute. U nastavku je bilo gotovo isto, a rivali su samo čekali da neko od njih pogreši da bi se stiglo do šanse i eventualnog gola. I upravo tako, u 55. minutu posle jednog kornera, domaćini preko agilnog Kojičića dolaze u vođstvo od 1:0. Gol prednosti za fudbalere iz Vrbasa nije obeshrabrio borbene goste, koji su atakovali ka golu Lugonje, ali se promena nije dogodila, već je u samom finišu gol Cicmila za 2:0 stavio tačku na meč i konačnog pobednika.

Do kraja susreta kulminirao je verbalni sukob glavnog sudije Rakića i kapitena gostiju Lučića, pa je ovaj potonji izvukao deblji kraj, odnosno drugi žuti karton i automatski i crveni.

Najnovijom pobedom Vrbas se, na tri boda zaostatka približio Radničkom i sada vrebaju šansu da prekorače crtu, ispod koje su timovi za preselenje u niži rang. U narednom kolu gostuju u Čelarevu kod ekipe ČSK, a somborski predstavnik čeka meč sa još jednom od ekipa iz donjeg doma, Crvenkom, sa kojom bi trebalo da igraju na svom terenu, ali se za sada ne zna da li će to i biti tako, jer spor oko terena treba da reše sudski organi.

Iz izveštaja:

Igralište kod Šlajza. Sudija: Miodrag Rakić (Apatin). Pomoćnici: Kuzmanović (Kula) i Maravić (Crvenka). Strelci; Kojičić u 55. i Cicmil u 88. Žuti kartoni: Cicmil (OFK Vrbas) Žeželj, Lučić, Šomođvarac ( žRadnički). Crveni karton: Lučić (Radnički) u 89 minutu.

OFK VRBAS: Lugonja, A. Popović, Varga, Kojičić, Jovanović, Marojević (Kozomora), Cicmil, Živkucin, Mušikić (V. Popović), Vasiljević, Avdalović (Koprivica).

RADNIČKI: Zorić, Šomođvarac, Lilić, Lakić, Lukić, Martinović, Kovačević (Petković), Lučić, Mijović, Žeželj i Tevanović.

(U galeriji slajdova pogledajte i ostale fotografije sa ove prvenstvene utakmice)

Tekst i fotografije: Vinko Janković

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor