AK Apatin: Nova pobeda Zorana Radičanina i treće mesto Snežane Milošević

* Atletičari Atletskog kluba Apatin, proteklog vikenda nastupili su na 2. Valjevskom polumaratonu (tradicionalno, 8. juna)

U konkurenciji više od 300 takmičara i takmičarki, pobedu u muškoj konkurenciji odneo je Zoran Radičanin, dok je u ženskoj konkurenciji Snežana Milošević osvojila treće mesto.

Zoran Radičanin je slavio rezultatom 1 sat 23 minuta i 01 sekundu, ispred Ivana Miškeljina, člana AK 21.maj Beograd koji je istrčao 1 sat 23 minuta i 25 sekundi i trećeplasiranog Branislava Srdića, člana AK Hajduk maraton tima iz Kule.

Apatinski atletski i sportski aduti: Zoran Radičanin i Snežana Milošević u Valjevu

U ženskoj konkurenciji Snežana Milošević je rezultatom 1 sat 43 minuta i 51 sekunde, osvojila je treće mesto iza pobednice Tatiane Vasiljević iz Loznice koja je polumaratonsku stazu istrčala za 1 sat 41 minut i 53 sekunde i drugoplasirane Marie Moskove iz Beograda koja je zabeležila vreme, 1 sat 42 minuta i 32 sekunde.

Polumaratonsku stazu u Valjevu uspešno su pretrčali i članovi AK Apatin Predrag Vejin i Dragomir Ilić.

Zoran Radičanin je odmah po završetku polumaratonske trke u Valjevu nastavio put aerodroma Nikola Tesla u Beogradu gde je učestvovao u trci (BEG Runway Run) koja je održana na pisti aerodroma, sa startom posle ponoći i na deonici od 5 km i 450 metara, osvojio 4. mesto u muškoj konkurenciji. Učestvovalo je blizu 700 takmičara.

Marija Bubalo nije imala razloga da krije raspoloženje nakon što je uspešno savladala veoma zahtevnu polumaratonsku deonicu na Plitvicima

Prethodnog vikenda, članica AK Apatin Marija Bubalo učestvovala je na tradicionalnom Plitvičkom polumaratonu, gde je uspešno pretrčala deonicu od 21 km i 097 metara.

Narednog vikenda u subotu 15. juna, seniori AK Apatin nastupiće u velikom broju na 11. Trci prijateljstva u Kuli, gde se očekuje start više od 1000 učesnika, dok će u nedelju mladi apatinski atletičari predvođeni trenerom Bojanom Tomaševićem nastupiti u finalnom takmičenju u mini višeboju koje je zakazano u Crvenki.