Nastavljeno prvenstvo u Trećoj rukometnoj ligi - Sever

FAVORIT U FINIŠU DO BODOVA

RUSIN - KLJAJIĆEVO 31:26 (15:11)

* U utakmici osmog kola prvenstva, prvog u prolećnom delu, drugoplasirana ekipa na tabeli je, teže nego što se očekivalo, došla do novih bodova

Domaći sastav je u prvom poluvremenu, osim početnog vođstva gostiju 0:1, konstantno imao prednost od jednog do četiri gola, a tome je svakako doprinelo čak šest isključenja protivničke ekipe, te se na odmor otišlo rezultatom 15:11. S obzirom na vrlo "tanak" sastav gostujućeg tima, koji su došli sa osmoricom igrača, bilo je za očekivati, da će Rusin u nastavku meča brzo slomiti otpor protivnika i utakmicu rutinski privesti kraju.

Kljajićevo se ipak, nije predavalo, te je rezultatska neizvesnost potrajala sve do 52. minuta, kada je rezultat bio 24:23 za domaćina koji u narednih sedam minuta ipak pravi seriju 7:1 i time rešava pitanje pobednika.

U ekipi Rusina najveći doprinos pobedi dao je igrač utakmice Juhik sa 8 pogodaka, a osim njega su se istakli i Salak sa sedam, Toma sa šest i najbolji strelac lige, Herbut sa 5 golova. U poraženom timu, bolji od ostalih, bili su Dević i Dragaš sa po 8 pogodaka.