Članovi Atletskog kluba Apatin uspešni i na samom kraju još jedne takmičarske sezone

* Milica Zanze ubedljivo prva na Beogradskom atletskom trofeju, pobeda Aleksandre Burkanović na polumaratonu u Petrovaradinu

Članovi Atletskog kluba Apatin nastavljaju gde su nedavno stali, sa ostvarivanjem odličnih rezultata. Prve decembarske subote, u atletskoj dvorani u Beogradu održano je takmičenje Beogradski atletski trofej za mlađe kategorije.

U sprskoj prestonici nastupilo petoro mladih atletičara AK Apatin, predvođenih trenerom Bojanom Tomaševićem. Mladi apatinski atletičari, iz Beograda su se vratili sa jednom medaljom i to zlatnom.

Ubedljivu pobedu u trci na 50 metara u konkurenciji 24 takmičarke iz deset klubova (2010. godište), ostvarila je Milica Zanze koja je istrčala rezultat 8 sekundi i 24 stotinke, što je više od pola sekunde ispred drugoplasirane takmičarke iz novosadske Vojvodine, Dragice Škorić koja je istrčala 8 sekundi i 76 stotinki i trećeplasirane, takođe takmičarke kluba iz Novog Sada Dunje Popov koja je trku završila sa 8 sekundi i 78 stotinki.

Milica Zanze je ovom pobedom nastavila niz trijumfa na mitinzima i u svom uzrastu spada u jednu od najtalentovanijih atletičarki, pred kojom je sasvim izvesno, blistava karijera.

U trci na 50 metara za 2009. godište, nastupila je Milica Stanković i ostvarila 14. rezultat (9 sekundi i 27 stotinki) u konkurenciji 22 takmičarke iz 10 klubova. U trci na 200 metara, nastupila je Elena Ćopić (2009. godište), osvojila 11. mesto sa rezultatom 9 sekundi i 27 stotinki.

Na istoj distanci u konkurenciji 2008. godište, 16. mesto osvojila je Lena Rajić, sa 38 sekundi i 74 stotinke. U skoku u dalj učestvovala je Jelena Kuridža (2010. godište), koja je skokom od 2 metra i 93 centimetra, osvojila 12. mesto.

U Petrovaradinu je sutradan, u nedelju 2. decembra, održan 16. Zimski Dinamik polumaraton.

U trci na 21,1 kilometara u ženskoj konkurenciji, slavila članica AK Apatin, Aleksandra Burkanović.

U istoj trci u štafetnoj konkurenciji štafeta AK Apatin u sastavu Filip Demić, Milan Kovačić i Miroslav Pešić osvojila je bronzano odličje.

Poslednji nastup za AK Apatin na trci imao je Milan Kovačić koji je u prelaznom roku pristupio ARK Somaraton iz Sombora.