Atletski klub Apatin: Željko Končar petoplasirani na Prvenstvu Rusije na 100 kilometara

* Članovi Atletskog kluba Apatin i rekreativci iz Opštine Apatin u proteklih sedam dana bili su opet veoma aktivni i uspešni

Apatinac Željko Končar koji se nalazi na privremenom radu u Rusiji, prošle nedelje učestvovao je na Prvenstvu Rusije u trci na 100 kilometara koje je održano u Sant Petersburgu i osvojio peto mesto u sveukupnom plasmanu sa rezultatom 7 sati 36 minuta i 33 sekunde. Odličan rezultat koji je ostvario 36-godišnji Apatinac bolji je od rezultata ovogodišnjeg prvaka Srbije za više od 40 minuta.

Željko Končar

Prošle nedelje mala grupa Apatinaca učestvovala je na polumaratonu u Budimpešti: Marija Bubalo, Nenad Đorđević i Zoran Rakić uspešno su savladali deonicu od 21,1 kilometara.

U Šapcu je održan drugi Šabački polumaraton na kojem je učestvovao Zoran Radičanin i osvojio peto mesto u ukupnom plasmanu.

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan međunarodni Sarajevski polumaraton, na kojem su startovali i uspešno završili distancu na 21,1 kilometara Predrag Vejin i Darija Amanović.

Predrag Vejin i Darija Amanović

Uporedo sa takmičenjima u zemlji i inostranstvu u toku su finalne pripreme za organizaciju 23. Apatinskog Dunavskog polumaratona, koji će biti održan 21. oktobra ove godine, i za koji je do sada za trke na 21,1 i 10 kilometara prijavljeno 310 učesnika iz 8 zemalja; u naredne dve do tri sedmice očekuje se novo povećanje broja prijava. Info i prijave obavljaju se preko zvaninog sajta trke: www.dunavskipolumaraton.com.