Srebro i bronza na seniorskom Prvenstvu Srbije za Karate klub Somborac

* Karate - PRVENSTVO SRBIJE ZA SENIORE

Na najprestižnijem nacionalnom takmičenju u karateu, Prvenstvu Srbije za seniore, Karate klub ’Somborac imao je petoro predstavnika sa četiri pojedinačna i jednim ekipnim nastupom. Osvojene su jedna srebrna i jedna bronzana medalja.

Vicešampionsku titulu za 2018. godinu i srebrnu medalju osvojio je u ekipnoj konkurenciji ženski kata tim u sastavu Tijana i Vanja Saveski i Jelena Leković.

U pojedinačnoj konkurenciji izvođenja kata bronzanom medaljom okitila se Jelena Leković, u konkurenciji 23 seniorke. U istoj kategoriji Aleks Cverdelj je zauzela 5.mesto.

U kategoriji seniori pojedinačno Dejan Kemer je zauzeo takođe 5.mesto, u konkurenciji 24 seniora.

Prvenstvo je održano u Čačku, u organizaciji Karate federacije Srbije. Nadmetanje se odvijalo po pravilima WKF.

Ostvareni rezultati i prikazan nivo forme takmičara Somborca veoma ohrabruju pred predstojeće Balkansko prvenstvo koje će biti održano 24. i 25.marta u Istanbulu, kao i Evropsko prvenstvo, od 10. do 13. maja u Novom Sadu.

Pripremni period seniorske ekipe sprovodio je trener Karate kluba ’Somborac’ Petar Kosanović, koji je ujedno i vodio ekipu na nacionalnom šampionatu.

Medijska pratnja: Novi Radio Sombor